Денешен

Предлог-законот за употреба на јазиците го крши Уставот на РМ и излегува од она што е договорено со Охридскиот рамковен договор, смета целокупната експертска ...
сите 255 | | | веќе видена

Мухамед Закири од СДСМ да се поднови со нов автомобил, но прашањето е како успеа да заштеди толку пари за толкав краток период, пишува албанскиот весник ...
сите 9 | | | веќе видена

Владата на СДС за овие 100 дена владеење ги задолжи граѓаните за 350 милиони евра, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ. -Од друга страна владата на ВМРО-ДПМНЕ инвестираше ...
сите 155 | | | веќе видена

Градоначалникот на Охрид, Никола Бакрачески денеска имаше говор пред Советот на општината, каде кажа дека е горд што Гордана Коњаноска била претседателка на ...
сите 4 | | | веќе видена

Министерот за здравство Арбен Таравари, кој најави повлекување од функцијата и кандидатура за градоначалник на Гостивар, поставува свои роднини за членови на ...
сите 28 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ продолжиуваат со своите трибини, начин на кој што партијата е уште поблиску до граѓаните и полесно доаѓа до комуникација со нив. Денеска дискусија ...
сите 66 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ продолжува активно да се подготвува за локалните избори на 15-ти октомври, меѓу членството на партијата може да се види еуфоричност и решеност да се ...
сите 163 | | | веќе видена

СДСМ од утре почнува со разработено сценарио со цел дефокусирање на јавноста од темата носење на закон за двојазичност на државата, кој е против уставен и ...
сите 35 | | | веќе видена

Само 10 дена откако е назначен новиот генерален директор на ЕЛЕМ, Драган Миновски, на својот претпоставен во Владата, вицепремиерот Кочо Анѓушев, му доделил ...
сите 89 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник за општина Ѓорче Петров од ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски денес го посети населеното место Волково каде оствари средба со поголем ...
сите 30 | | | веќе видена

Би сакале да Ве информираме дека на денешната прес-конференција кандидатот за градоначалник на Општина Аеродром на СДСМ, Златко Марин, го покажа своето ...
сите 31 | | | веќе видена

СДСМ денеска пред очите на целата јавност одлучи пензиите на пензионерите да не се зголемат. Прв пат после единаесет години нема да има покачување на пензиите ...
сите 59 | | | веќе видена

Рашковски е фатен во криминал. Хаосот што тој и СДС го креираат еден ден ќе заврши. ВМРО-ДПМНЕ поднесе кривична пријава против Драги Рашковски, кој од позиција ...
сите 97 | | | веќе видена

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ денеска до Собранието на Република Македонија поднесе закон за зголемување на пензиите за 650 денари на околу 300.000 ...
сите 61 | | | веќе видена

Недозволива е намерата на СДС, полицијата, да ја стави во функција на партијата. Полицијата не смее да биде изборна алатка на СДС и да работи по волјата на ...
сите 81 | | | веќе видена

Кочо Анѓушев ја користи функцијата, вицепремиер во владата на Заев, за со парите на граѓаните, од Буџетот на Република Македонија, да го зголеми своето ...
сите 154 | | | веќе видена

next