Денешен

Комитетот за вооружени сили при американскиот Сенат го повика претседателот Доналд Трамп да воведе санкции против Турција за „опасното партнерство со Путин“. ...
сите 88 | | | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ Иако кај христијаните е вкоренето мислењето дека сржта врз која е изградена нивната вера - воскреснувањето на Исус - се наоѓа во четирите ...
сите 4 | | | веќе видена

Зборот за СДСМ не важи, туку лажи. Откако се СДСМ на власт парите наместо кај граѓаните завршуваат кај кланот Заеви и бизнисите на функционерите во врхушката ...
сите 22 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини Богородица и Дојран за излез од нашата држава се чека ...
сите 269 | | | веќе видена

Владиниот кабинет наместо за средби со инвеститори, служи за средби на Зоран Заев со сомнителни ликови со дебели досиеја, инволвирани во меѓународни скандали, ...
сите 63 | | | веќе видена

Новото засилување на Барселона ова лето, Антоан Гризман, ја направи својата прва изјава како фудбалер на Каталонците. Францускиот репрезентативец премина на ...
сите 165 | | | веќе видена

Земјотрес со интензитет од 6,1 степен според Рихтер го погоди денеска подрачјето северно од јапонскиот остров Окинава, соопшти Геолошкиот институт на САД. ...
сите 143 | | | веќе видена

next