Денешен

Албанскиот премиер Еди Рама за телевизијата Њуз24 рече дека многу скоро ќе биде формирано ново граѓанско движење, кое ќе прерасне во партија на Мета, јави ...
сите 68 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи, категорично ги отфрла како паушални и неточни изесените тврдења во денешната реакција на Исламската верска заедница околу ...
сите 245 | | | веќе видена

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицскоски денеска на прес-конференција предупреди дека дел од антикризните мерките од вториот и од третиот сет ...
сите 785 | | | веќе видена

Во оној момент кога ќе заврши вонредната состојба, за 22 дена треба да се одржат избори во РС Македонија. Жалам што сме единствена држава во светот каде што ...
сите 65 | | | веќе видена

Начинот на трансмисија на ковид вирусот во целиот изминат период е со близок респираторен контакт во рамки на еден кластер и поединци. И тоа ја детерминира ...
сите 217 | | | веќе видена

Нови 23 случаи на КОВИД-19 се потврдени во текот на изминатото деноноќие со што вкупната бројка на дијагностицирани пациенти во земјава се искачи на 1.921. ...
сите 549 | | | веќе видена

Стадионот „Џузепе Меаца“, или ако зборуваме за навивачите на Милан „Сан Сиро“, треба да биде срушен наскоро. Стадионот беше официјално отворен во 1926 година, ...
сите 17 | | | веќе видена

Американската актерка Лори Лохлин и нејзинот сопруг, дизајнерот Мосимо Џианули, се изјаснија дека се виновни и ќе отслужат казна затвор за учество во ...
сите 5 | | | веќе видена

Управата на зоолошката градина во градот Бандунг на индонезискиот остров Јава соопшти дека наскоро ќе треба да жртвува некои животни од зоолошката градина за ...
сите 41 | | | веќе видена

Вилсон Рузвелт Џерман, кој во Белата куќа служел повеќе од 50 години, на 11 претседатели, почина од новиот коронавирус на 92-годишна возраст. Со работа во ...
сите 24 | | | веќе видена

Страшо АНГЕЛОВСКИ Читам деновиве, во интервју за загребскиот “Вечерњи лист“, техничкиот премиер изјавил дека “секој што си го сака семејството и децата нема да ...
сите 6 | | | веќе видена

Непознати сторители уништиле археолошки локалитет во областа Купрес во Босна и Херцеговина што има докази за луѓе кои живееле таму пред 4.000 години, потврди ...
сите 22 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска беше во работна посета на граничниот премин „Богородица“ каде се сретна со раководството и ги посети ...
сите 245 | | | веќе видена

Од Клиниката појаснуваат дека тешките коронавирусни инфекции може да имаат и психолошки последици, вклучително и можни директни ефекти врз централниот нервен ...
сите 21 | | | веќе видена

Петгодишно дете вчера било искасано од улични кучиња во Скопје, а во друг случај и 61-годишна жена. На 21.05.2020 во 19.00 часот во СВР Скопје, М.С.(61) од ...
сите 156 | | | веќе видена

next