Денешен

Новинарот Бранко Героски го извлече најдебелиот крај пред кафулето Манда, откако Љупчо Палевски врз него истури боја. „Не сме задоволни од Владата. Шарената ...
сите 41 | | | веќе видена

Рашковски треба кривично да одговара за организираната спрега и организираното испумпување на пари од буџетот преку фирмата на неговиот кум. Имено тој си ја ...
сите 59 | | | веќе видена

„Планот за живот во Македонија“ на Зоран Заев, од план за живот за сите се претвори во план за живот за поединци, бизнис партнери на премиерот Заев. Веќе ...
сите 84 | | | веќе видена

Додека Владата молчи, кружат информации дека фирмата во која што управите е братот на вицепремиерот Кочо Анѓушев, ќе има профит од неколку стотици илјади евра ...
сите 82 | | | веќе видена

Скопје во изминативе години прерасна во урбана и модерна метропола. Огромен број на проекти реализирани во двата мандати на градоначалникот Коце Трајановски го ...
сите 30 | | | веќе видена

Контраверзниот мешетар Александар Обрадовиќ, кој беше вработен во државната ЕЛЕМ како советник на премиерот Зоран Заев за енергетика, на внуците им купил ...
| | веќе видена

Во јавноста е општо познато дека кај граѓаните постои огромно незадоволството од 100 дена работа на новата влада. Полека, но сигурно и најголемите подржувачи ...
сите 5 | | | веќе видена

Кандидатот за пратеник на СДСМ Зоран Ивановски на својот ФБ профил повторно излегува со отворени критики кон Владата на Зоран Заев и СДСМ. -Како сте тргнати со ...
сите 5 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски на денешната Политичка академија која ја организираа Кондар Аденауер и институтот „Павел Шатев“, се обрати до ...
сите 169 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ денеска стандардно пред локалните избори беше присутен на политичката академија која ја прават во соработка Конрад Аденауер и иститутот ...
сите 169 | | | веќе видена

Најверојатно ништо од животот кој Зоран Заев го ветуваше за земјоделците, новиот премиер на Република Македонија изгледа е решен да најде било каков начин и да ...
сите 66 | | | веќе видена

Не може а да не помине ден без скандал на Зоран Заев и СДС, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Крсте Јовановски на прес конференција кажа дека јавноста вчера беше шокантен ...
сите 40 | | | веќе видена

Драги Рашковски и СДС се однесуваат како државата да е нивна приватна сопственост, а институциите нивни приватни фирми. Останува сомнежот дека фирмата на кумот ...
сите 59 | | | веќе видена

Кочо Анѓушев на најгруб можен начин ја злоупотреби функцијата вице-премиер на Владата на СДС и се обиде да приграби преку својата фирма ФЕРОИНВЕСТ тендер од АД ...
сите 82 | | | веќе видена

Откако генералниот секретар на Владата Драги Рашковски ја вработи бабата како претседател на второстепена комисија, со четири куфери од Истанбул отпатува за ...
сите 59 | | | веќе видена

Еден од иницијаторите за референдуми низ Македонија, каде граѓаните лично ќе кажат дали се за или против населување на мигранти во нивните општини заработи ...
сите 89 | | | веќе видена

next