Денешен

Првата брачна ноќ би требало да биде полна со страсти, меѓутоа за многу парови знае да биде вистинско разочарување. На апликацијата „Виспер“ објавени се ...
сите 3 | | | веќе видена

Невенка Стаменковска од редовите на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието говореше за лошите политики на Владата кон странските инвестиции, поради што три компании се ...
сите 27 | | | веќе видена

Андрес Иниеста најави заминување од Барселона по поразот од Рома синоќа во четвртфиналето од ЛШ. Ветеранот рече дека веројатно тоа беше негов последен ...
сите 39 | | | веќе видена

Никој не очекуваше дека лутите ривалки Јелена Карлеуша и Дара Бубамара ќе се смират, но и тоа се случи неодамна. Карлеуша ја поддржа Дара кога беше болна и го ...
сите 17 | | | веќе видена

Лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошковски и официјално влезе во кабинетот на премиерот Заев како посебен советник за странски инвестиции. Од владата ...
сите 29 | | | веќе видена

Ваква судско-политичка хајка, како што е оваа против мене, конкурира за хајка на столетието, истакна Никола Груевски, поранешниот премиер на Република ...
сите 247 | | | веќе видена

На денешната седница за гласање на доверба на владата, пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Даниела Рангелова истакна дека министерувањето на Мила Царовска е ...
сите 17 | | | веќе видена

Политичкиот прогон е секојдневно присутен. Имаше закон за амнестија, се ослободија многу луѓе. Тие луѓе кои беа во затвор беа криминалци пред се, шверцери со ...
сите 2 | | | веќе видена

Медијаторот Метју Нимиц им испратил писмо на шефовите на дипломатиите на Македонија и Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас, во кое ја опишува актуелната ...
сите 149 | | | веќе видена

За разлика од порано кога беше многу присутен во медиумите, особено за време на Икс- фактор или ТЛЗП, денес Даниел Кајмакоски многу поретко го гледаме, па дури ...
сите 13 | | | веќе видена

next