Денешен

Кога пред три години исчезнало кучето Ема, нејзините сопственици биле скршени. Ја барале насекаде, но никаде ја немало, се до вчера, кога повторно се сретнаа. ...
сите 10 | | | веќе видена

„И официјално, Северна Македонија“„Заев: да живее Северна Македонија“; „Веќе и официјално се роди Северна Македонија“; „Со задоцнување од 24 часа испратена ...
сите 75 | | | веќе видена

Судењето за изборни нерегуларности „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство се одложува за 27 февруари поради здравствени проблеми на обвинетиот Ендмонд ...
сите 59 | | | веќе видена

Светот е соочен не само со низа од кризи, туку и со системска трансформација на меѓународните односи, па затоа голема непознаница е каков ќе биде новиот ...
сите 42 | | | веќе видена

Тајландската принцеза Уболратана Махидол (68), и се извини на јавноста поради „проблемот“ што го предизвика со својата кандидатура за премиерка на претстојните ...
сите 20 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, упати реакција на синоќешната одлука на СДСМ да не оди на предвремени парламентарни избори и му порача на ...
сите 98 | | | веќе видена

Најголемата опозициска партија во Бугарија, Бугарската социјалистичка партија (БСП) денеска повика на распуштање на Парламентот и распишување предвремени ...
сите 23 | | | веќе видена

На денешен ден - 13 февруари 13 февруари 2019 1633.- Римокатоличката инквизиција во Рим го уапсила италијанскиот астроном Галилео Галилеј затоа што ја докажал ...
сите 7 | | | веќе видена

За да ја одржат витката линија, многу од ѕвездите применуваат ригорозни диети- од јадење само виолетова храна до диета- дишење и гледање во Сонце. Но не ви ...
сите 5 | | | веќе видена

Доколку ЕУ не се разбуди и не ги препознае внатрешните и надворешните закани, ќе заврши како Советскиот Сојуз, изјави милијардерот Џорџ Сорос, алудирајќи на ...
сите 12 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи треба да почне со издавање нови регистерски таблички, во рок од четири месеци. Во меѓувреме, како преодно решение, МВР ќе ...
сите 287 | | | веќе видена

На состанокот на Извршниот одбор на СДСМ вечерва се очекува да биде донесена одлука во врска со евентуалното одржување предвремени парламентарни избори заедно ...
сите 98 | | | веќе видена

next