Денешен

Јорданскиот крал Абдула Втори ја прими вакцината против Ковид 19, ден по почетокот на кампањата за вакцинација во таа земја. Монархот беше вакциниран заедно со ...
сите 270 | | | веќе видена

Македонија со пораз го стартуваше ракометниот Мундијал во Египет. Шведска беше подобар ривал, и на крајот славеше со 12 разлика (32:20). Македонија беше ...
сите 432 | | | веќе видена

Франција ги заострува мерките за борба против епидемијата со Ковид-19 и стравот од новата-британска варијанта од вирусот, една од главните мерки е воведување ...
сите 61 | | | веќе видена

Скопската Зоолошката градина вечерва информираа дека пцовисала жирафата Тобого. - Со голема тага и болка ве известуваме дека вчера ненадејно не напушти нашиот ...
сите 35 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во Дневникот на Сител Телевизија истакна дека додека сите околу нас се вакцинираат, нашата влада ...
сите 54 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва за Сител изјави дека уште во 2019 година, кога почнаа да доаѓаат сигнали од Софија за можна блокада на нашата ...
сите 148 | | | веќе видена

Повеќе од очигледно е дека полициската акција била подготвувана и планирана многу поодамна, затоа што полицајци во толкав број за обезбедување на ...
сите 168 | | | веќе видена

Јас сум крв македонска, јас сум син на Македонија, душа ќе дадам ако треба само за мила Македонија, објави и денеска Ајхан Кавадар, кој е роден во Турција, а ...
сите 8 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа од Ковид 19 починати се 15 лица, четири пациенти од Скопје (82, 70, 85 и 75г), еден од ...
сите 443 | | | веќе видена

Поранешниот портпарол на словенечката Влада Јелко Кацин ќе биде на функцијата државен секретар во кабинетот на премиерот Јанез Јанша, задолжен за координирање ...
сите 20 | | | веќе видена

Локалните врнежи од снег во вечерните и ноќните часови ќе се прошират насекаде, а позастапени и пообилни ќе бидат во западните делови. Само во крајните ...
сите 302 | | | веќе видена

Новата варијатна на коронавирусот, првпат детектирана во Велика Британија, можно е да е присутна во канализацијата на Виена, соопшти австриската новинска ...
сите 27 | | | веќе видена

Истражување во Германија за движењето на честичките во воздухот во затворен прсотор покажа дека постои мал ризик од инфекција со коронавирус во добро ...
сите 83 | | | веќе видена

-Во најцитираната Регулатива 763 од 2008 година, првиот член вели дека треба да се организира попис на 10 години. Но, вториот член кажува што треба да се ...
сите 420 | | | веќе видена

Скандалозна изјава на грчкиот министер за надворешни работи Денедиас во присуство на Бујар Османи при нивната средба во Атина. Дендиас порача дека името ...
сите 136 | | | веќе видена

Во овој контекст дозволете ми да потенцирам дека целосното, конзистентно имплементирање на Договорот од Преспа е начин за обезбедување на напредокот. Две ...
сите 136 | | | веќе видена

next