Денешен

На граѓаните на Република Македонија потребен им е напредок, потреби се чекори кој ќе го направат животот подобар, потребни се решенија. За да се случи тоа ...
сите 257 | | | веќе видена

Целата професорска, експертска јавност па дури и МАНУ велат дека законот е противуставен, вели Зоран Илиоски од ВМРО-ДПМНЕ. Илиоски од собраниската говорница ...
сите 175 | | | веќе видена

Зоран Заев ги доведува во заблуда сите граѓани на Република Македонија. Тој си поигрува со чувствата и на Албанците и на Македонците. Иако сакајќи да им се ...
сите 116 | | | веќе видена

На денешната собраниска седница пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Трајчо Димков го праша пратеникот на СДСМ Томислав Тунтев, дали не чувствува одговорност пред ...
сите 14 | | | веќе видена

За да го зачувате својот интегритет како координатор на СДСМ требаше да молчте, бидејќи цели два месеци не убедуваве дека нема да има двојазичност, истакна на ...
сите 12 | | | веќе видена

Очигледно дека договорот помеѓу Македонија и Бугарија најблаго речено е асиметричен односно тука не се застапени македонските пред се државни и национални ...
сите 6 | | | веќе видена

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев на реплика во македонското Собрание му се обрати на пратеникот на СДСМ, Томислав Тунтев, на седницата каде СДСМ се ...
сите 180 | | | веќе видена

Граѓаните сметаат дека Заев не е добар премиер и поголема доверба имаат во извршувањето на оваа функција на Никола Груевски. Велат дека ВМРО-ДПМНЕ ќе биде ...
сите 77 | | | веќе видена

Во победничка и еуфорична атмосфера општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Охрид синоќа одржа состанок. Штабот беше претесен да ги собере сите членови и симпатизери ...
сите 143 | | | веќе видена

Нелегитимното раководство на ССМ, продолжува со скандали и коруптивни афери, велат од ССМ. -Во обид да се раскрчми имотот и домаќинското работење во ССМ на ...
сите 6 | | | веќе видена

Фејсбук групата „Аеродром во моето срце“ поседувајќи докази, обвинува дека кандидатот за градоначалник на СДСМ, Златко Марин, продолжува да прави рекет низ ...
сите 14 | | | веќе видена

Владата на црната тројка Тевдовски, Заев и Анѓушев продолжува да ја урнисува македонската економија. Вчера беше најавено ново задолжување кое според ...
сите 182 | | | веќе видена

Заев нарача, Спасовски спроведува, а Филип Темелковски потврдува, на локалните избори на 15-ти октомври СДС не планира да спроведе фер избори. Спасовски ...
сите 183 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за Куманово, Зоран Ѓорѓиевски, со богата програма ќе ја бара довербата од своите сограѓани. Неговата примарна цел е ...
сите 17 | | | веќе видена

Градоначалникот на Центар Андреј Жерновски, во наредниот период ќе добие висока функција во извршната власт и според внатрепартиски информации на Курир од СДСМ ...
сите 20 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во неговата програма „План за живот во Македонија“, гордо најавуваше дека ќе ги врател младите кои се иселиле од државата назад во ...
сите 184 | | | веќе видена

next