Денешен

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски вчера имаше богата работна агенда- оствари посета на повеќе населени места од мавровско-реканскиот крај и регионот ...
сите 90 | | | веќе видена

Граѓаните на општина Аеродром се се` позагрижени поради Националната стратегија која ја предложи Владата на СДСМ и Министерството за труд и социјална политика, ...
сите 29 | | | веќе видена

Британската кралица Елизабета II нема намера да се повлече од британскиот престол за нејзиниот син, престолонаследникот Чарлс, да биде прогласен за ...
сите 36 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган остро го искритикува шефот на германската дипломатија, Зигмар Габриел, откако тој му упати критики за неговото мешање ...
сите 77 | | | веќе видена

Мајката на Радмила Шекеринска е во групата на пензионери кои покрај тоа што земаат највисоки пензии, ќе има и најголемо покачување на пензијата со новото ...
сите 156 | | | веќе видена

Претседателот на Советот на општина Центар, Мирослав Шиповиќ повторно со обвинувања до градоначалникот на општината, Андреј Жерновски. -Градоначалникот Андреј ...
сите 45 | | | веќе видена

Пензионерите на своја кожа повторно ќе почуствуваат што значи доаѓањето на СДС на власт. СДС и Заев повторно удираат по преку 300.000 пензионери. СДС и Заев го ...
сите 156 | | | веќе видена

Граѓаните се загрижени дека СДС подготвува уште еден шок. Зголемување на електричната енергија. СДС најави зголемување на даноците, а се погласно се говори ...
сите 18 | | | веќе видена

Денес би сакал да кажам неколку работи на темата незаконско поставување на кадри во Управните одбори, Надзорните одбори, директори на јавни претпријатија и ...
сите 43 | | | веќе видена

Еден посто зголемување на пензиите не е зголемување на пензиите, тоа е законско усогласување со пораснатите трошоци на живот. Значи СДСМ не ги зголемува ...
сите 156 | | | веќе видена

Основниот суд Прилеп без да спроведе постапка во која што би ги соочиле аргументите, го потврди налог доставен од ОЈО Прилеп, иако истиот е апсурден и на него ...
сите 35 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска го посети Ростуше каде се реконструира Домот на културата. Домот на културата е инвистиција вредна 130 ...
сите 90 | | | веќе видена

Обединети под граѓанската иницијатива “Будење” граѓаните на Прилеп денес на плоштадот “Методија Андонов – Ченто” во голем број ја потпишаа иницијативата против ...
сите 87 | | | веќе видена

Граѓанската иницијатива „Будење“ денеска во центарот на Неготино почна да собира потписи за распишување референдум за Националната стратегија и Акцискиот план ...
сите 87 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денеска при посетата на мавровско-реканскиот крај изрази загриженост поради економската политика која ја води ...
сите 90 | | | веќе видена

next