Денешен

Во гарнизоните на АРМ е дадена наредба да се извади името Македонија од униформите на војниците – тврдат извори од АРМ. Според информациите до кои дојде ...
сите 15 | | | веќе видена

Најмоќната Германка и светска лидерка, Ангела Меркел, денеска го слави 65-иот роденден. Германската канцеларка веќе години наназад е една од најмоќните жени во ...
сите 10 | | | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ Ајде замислете ваква ситуација: МВР и Обвинителството следат дилер на дрога. Тој ја продава дрогата на Бит Пазар, го снимаат и потоа пуштаат ...
сите 427 | | | веќе видена

Рок од 40 дена им е даден на институциите да приложат листа од објекти, но и јавен простор каде се истакнати симболи поврзани со античката еленска историја, во ...
сите 13 | | | веќе видена

Ел Чека на Фејсбук со нов статус откако премиерот Зоран Заев му порача дека ќе одговара. - Зоран Заев, доста велиш дека прислушувањето го правела претходната ...
сите 9 | | | веќе видена

Тетовскиот огранок на Алијансата на Албанците на прес-конференција упати обвинувања до Општина Тетово и Владата дека „правеле злоупотреба на средствата на ...
сите 17 | | | веќе видена

Европарламентот вчера ја избра Урсула фон дер Лајен за наследник на Жан-Клод Јункер и стана првата жена која некогаш била на позицијата Претседател на ...
сите 104 | | | веќе видена

Бомбите со кои се расфрлаше опозиционерот Зоран Заев сега му се враќаат по глава на премиерот и министер за финансии Зоран Заев. - МВР постапува, а се имаме ...
сите 76 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на денешната прес-конференција информира дека кај него се обратиле бизнисмени кои не се од Скопје, а кои биле уценувани. Како одговор на ...
сите 40 | | | веќе видена

Судскиот совет на Република Македонија на денешната седница не одлучуваше за разрешувањето на претседателот на Врховниот суд, Јово Вангеловски. Претседателот ...
сите 62 | | | веќе видена

Во Љубљана имав можност да го запознам, Зоран Предин основачот на еден од најзначајните рок бендови од поранешната СФРЈ, „Лачни Франц“, кој и ден денеска е ...
сите 59 | | | веќе видена

Бизнисменот Зоран Азманов е еден од бизнисмените кој прв се одважи јавно да проговори за аферата Рекет и за начинот на кој било вршено рекетирање. Тој, во ...
сите 45 | | | веќе видена

На голем дел од јавноста им е чудно, а опозицијата е збуната што оваа власт, за разлика од претходната, не го штити криминалот, не ја гае корупцијата и не ...
сите 7 | | | веќе видена

Општина Охрид да постапи согласно законските одредби со дивоградбата во центарот на советникот во општината, порача премиерот Зоран Заев и најавува дека ...
сите 136 | | | веќе видена

next