Денешен

Капитенот на Баерн, Томас Милер беше разочаран од поразот (1:2) од Реал Мадрид во првиот 1/2-финалето во Лигата на шампионите. Него посебно го боли начинот на ...
сите 175 | | | веќе видена

Откако медиумите на големо пишуваа за нејзината естетска корекција, се огласија и нејзините родители. Зорица Брунцлик и Кемиш ја поддржаа нивната ќерка Злата ...
| | веќе видена

Владата на Република Македонија предводена од Зоран Заев продолжува да ве лаже. После еуфоричното најавување на зголемувањето на просечната исплатена нето ...
сите 74 | | | веќе видена

По речиси еден месец, како што велат, игнорантски однос од градоначалничката на општина Битола Наташа Петровска, денес отпуштените 70 наставници и професори од ...
сите 4 | | | веќе видена

Поранешниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски по денешното судење за случајот „Тенк“ рече дека денеска имало тројца сведоци кои дале нова светлина на ...
сите 7 | | | веќе видена

Руски експерти открија траги од удари на 22 ракети на САД и сојузниците врз објекти во Сирија на 14 април, од вкупно 105-те испукани од американските воени ...
сите 38 | | | веќе видена

Предложените измени на Законот за судови, Законот за Судскиот совет на Република Македонија и Законот за Академијата за судии и јавни обвинители беа на дневен ...
сите 37 | | | веќе видена

Канцелариите на „Транспаренси Интернешнал“ во Скопје, Берлин и Брисел ќе го разгледаат евентуалното влијание на вицепремиерот за економски прашања, Кочо ...
сите 100 | | | веќе видена

Александар Николоски Не е голема новина да се каже дека во политиката повеќе се ветува од тоа што потоа се остварува. Некако тоа стана синоним за политичарите. ...
сите 16 | | | веќе видена

next