Денешен

Сега, на 81 година, решив да исполнам еден мој стар сон, вели Анастасиа Геролимату, од грчкиот остров Кефалониа, која денеска ќе се обиде да влезе во ...
сите 12 | | | веќе видена

Воислав ЗАФИРОВСКИ Долго размислував дали вреди да се пишува на темата Рекет, за инволвираните во аферата, особено за Јанева и генералите кои "после битката" ...
сите 50 | | | веќе видена

Дваесет и еден од 22 пријавени пливачи точно на пладне влегоа во водите на Охридското Езеро кај Свети Наум, на стартот на 33-тиот меѓународен Охридски пливачки ...
сите 77 | | | веќе видена

По поканата за членство во НАТО земјата неспорно влезе во помирни води, но далеку сме од тоа да тврдиме дека предизвиците се зад нас, изјави денеска ...
сите 19 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Кавадарци изврши увид на автопатот Демир Капија – Неготино, на местото на сообраќајната несреќа во која еден мигрант загина, а 12 ...
сите 96 | | | веќе видена

Објавувањето на нелегално добиени документи од истрагата за предметот „Рекет“, кои освен како моментална сензација, не придонесуваат во остварување на каква и ...
сите 227 | | | веќе видена

Свадбата на Коле и Ленча Велкови во 1928 година во Кавадарци била позната како прва во овој град на која невестста била со кола донесена в црква на венчавка. ...
сите 10 | | | веќе видена

Поранешната судијка во Стразбур, Маргарита Цаца Николовска, како повеќе да е „загрижена“ за иднината на СЈО, отколку од криминалот што го произведе тоа. Таа за ...
сите 390 | | | веќе видена

Три земји од Европската унија потврдија дека во Македонија која очекува датум од ЕУ се врши политички прогон. Поради тоа Шведска, Грција и Унгарија одбиваат на ...
сите 4 | | | веќе видена

Порталот Инфомакс објави исказ на Орце Камчев во кој тој објаснува како започнало рекетирањето и кој се бил вмешан. „Јас од месец септември 2018-та година до ...
сите 705 | | | веќе видена

Четворица од 13 мигранти повредени во сообраќајката синоќа на автопатот Демир Капија-Неготино, пренесени се на Скопските клиники, за МИА потврдуваат од ...
сите 96 | | | веќе видена

Платите продолжуваат да растат, од септември за 5 отсто повисоки плати за вработените во образованието Владата предводена од СДСМ продолжува со создавање и ...
сите 93 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска преку Твитер им нареди на американските компании да ја напуштат Кина, откако Пекинг возврати со царини за стоки ...
сите 78 | | | веќе видена

Сезоната на зреење боровинки, малини, капини, како и останати споредни шумски плодови е во полн ек, а голем број граѓани со години летото го минуваат низ ...
сите 7 | | | веќе видена

next