Денешен

Живко Митревски бара средба со премиерот Зоран Заев, а дополнително сите судски органи ги информирале за состојбата во ССМ. Митревски истакна дека е поднесена ...
сите 100 | | | веќе видена

Одговорност мора да има и ќе има! Оливер Спасовски, најмалку што може да стори во случај кога од него раководената полиција пука во деца е да си даде оставка ...
сите 89 | | | веќе видена

Колку ќе ги чини македонските граѓани услугите на советникот со клептомански афинитети Зоран Башановиќ? Колку пари месечно ќе се двои од државниот буџет за ...
сите 150 | | | веќе видена

Веќе 3 дена молк од сите владини институции. Премиерот Зоран Заев, Владата, министрите Оливер Спасовски и Арбен Таравари, како и директорите на КПД Идризово и ...
сите 29 | | | веќе видена

Зоран Заев и парламентарното мнозинство во Собранието брзаат да го сменат Јавниот обвинител, Марко Зврлевски поради случајот „Поткуп“. Доказ за брзањето на ...
сите 608 | | | веќе видена

СЈО е институција која работи за Заев и СДС. Сакаат да го легализираат криминалот на Заев и Верушевски кои со останатите обвинети во случајот Пуч незаконски ...
сите 180 | | | веќе видена

Владата на СДС и министерот за некултура Алаѓозовски продолжуваат со деградирањето на културата во Македонија. Именувањето на партискиот поет на СДС, Дарко ...
сите 94 | | | веќе видена

СДС со ништо не може да го прикрие своето расипничко трошење, неспособност и безидејност во водење на државата. Владата на СДС за овие неполни 3 месеци успеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Земјотрес со интензитет од 6,1 степен според Рихтеровата скала го погоди централниот дел на Перу, што предизвика паника меѓу населението на неколку градови. ...
сите 60 | | | веќе видена

Еден од трите радари кои мора да функционираат постојано и од кои зависи контролата на небото над Македонија веќе четврти ден е надвор од функција, велат наши ...
сите 7 | | | веќе видена

Никаде во Деловникот не стои дека треба да и се заканувате на пратеничката Авировиќ, не пишува дека имате право да не давате процедурално, рече пратеникот на ...
сите 102 | | | веќе видена

Нелегитимниот Талат Џафери заедно со СДСМ продолжуваат со секојдневното насилство во Собранието врз пратениците на ВМРО-ДПМНЕ. Џафери надвор од сите правила и ...
сите 102 | | | веќе видена

Владејачкото мнозинство предводено од СДСМ и нелегално избраниот собраниски спикер Талат Џафери продолжуваат да спроведуваат вистински терор во Собранието на ...
сите 102 | | | веќе видена

Партнерите на СДСМ во потпишувањето на договорот за добрососедство за кого разговори се водеа 10 години, а Заев се сложи на сите барања на Бугарија за 10 ...
сите 19 | | | веќе видена

На сајтот на Бигорскиот манастир е објавен текст и фотографии од посетата на претседателот на Народното Собрание на Република Бугарија, Димитар Главчев. Веднаш ...
сите 15 | | | веќе видена

next