Денешен

Што му згреши Македонија и народот на Зоран Заев за вака да се одмаздува? Прашањето не е само реторичко. Прашањето е суштинско бидејќи хаосот што го креира ...
сите 156 | | | веќе видена

Од 21 до 31 август 2017 година во галеријата на НЛБ Тутунска Банка во Скопје ќе се одржи хуманитарна изложба по повод 30 години од раѓањето на Кираца ...
сите 23 | | | веќе видена

Седумгодишно дете од Велика Британија исчезна по нападот во Барселона, откако се разделило од неговата мајка која останала тешко повредена на улица. Таткото и ...
сите 459 | | | веќе видена

Владата на СДСМ и премиерот Зоран Заев, на барање на компаниите „Титан – Цементарница Усје“ и „Фени Индустри“ е расположена да дозволи увоз на нафтен кокс без ...
сите 13 | | | веќе видена

Лидија Кировска, сопруга на директорот на телевизија „Телма“ е нововработена во Министертвото за култура кај Роберт Алаѓозовски. Вработувањето на Кировска во ...
сите 8 | | | веќе видена

Местото каде требаше да се гради Рајскиот Парк, веднаш до ФФМ, било одредено како најидеално за градење згради за бегалци, објави Фејсбук групата „Аеродром ВО ...
сите 7 | | | веќе видена

Граѓаните на Барселона на пладне ќе им оддадат почит на жртвите од нападот со комби, во кој синоќа, во центарот на градот, беа убиени 13, а повредени 100 лица, ...
сите 459 | | | веќе видена

Фестивалската програма на „Охридско лето“ за денеска предвидува концерт за саксофон и хармоника на дуото „Алиада“, како и изложбата „Роберт Музил и Првата ...
сите 20 | | | веќе видена

Директорот на Бугарскиот културен клуб во Македонија Лазар Младенов, за кој важи дека е во блиски пријателски односи со Зоран Заев, се пожали на должината на ...
сите 36 | | | веќе видена

Неспособната влада предводена од СДС продолжува со поставување на нестручни и некомпетентни кадри на раководни функции по институциите низ државата. СДС ...
сите 24 | | | веќе видена

Потпреседателката на СДСМ, Фросина Ременски на вчерашната дебата на телевизија Нова изнесе скандалозно тврдење во врска со стратегијата на владата за ...
сите 54 | | | веќе видена

Скандалозната одлука на новиот самопрогласен лидер на Сојузот на синдикати на Македонија, Дарко Димовски кој забрани влез во објектот на ССМ. Полицискиот ...
сите 43 | | | веќе видена

next