Денешен

Месната заедница од Галичник, му додели Плакета на игуменот на Бигорскиот манастир, архимандрит Партениј, во знак на голема благодарност за неговите несебични ...
сите 85 | | | веќе видена

Неизвесна е лидерската средба што премиерот Зоран Заев ја најави за во петок во Клубот на пратениците, откако лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вчера ...
сите 285 | | | веќе видена

Ги издржа неправдата што му ја нанесоа кодошите, пресудата од комунистичкиот режим и затворскиот живот во Идризово, но немоќен беше пред болеста: на денешен ...
сите 4 | | | веќе видена

Притворениот Бојан Јовановски алијас Боки 13, наводно, поради безбедносни и здравствени причини, е сместен во Хашкото одделение во затворот, потврдуваат од ...
сите 168 | | | веќе видена

За сите што го обожаваат Тоше Проевски, како и за сите Македонци, него одамна го нема меѓу живите да потсети како се сака Македонија, но на тоа не потсетуваат ...
сите 8 | | | веќе видена

Тимот на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во соработка со Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ...
сите 168 | | | веќе видена

На годинашната прослава на 116 годишнината од Илинден и Крушевската Република на Мечкин Камен ќе говори Стево Пендаровски, кој неодамна изјави дека Гоце Делчев ...
сите 22 | | | веќе видена

Нежни женски прсти, со црвен лак на ноктите, бројат и ги редат во скапа торба Луи Витон, дел од 1,5 милиони евра кои им биле исплатени на Бојан Јовановски ...
сите 45 | | | веќе видена

И талијанскиот министер за внатрешни работи, Матео Салвини, денеска порача дека треба да се изготви извештај за присуството на ромски кампови на територијата ...
сите 5 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска повторно седеше додека се интонираше националната химна, по трите неодамнешни инциденти во кои нејзинотo тело се ...
сите 107 | | | веќе видена

По победата во Талин со 1:0 минатиот вторник, речиси сите ја видоа Шкендија во второто коло во квалификациите за ЛШ. За жал, тетовчани денеска во Скопје ...
сите 93 | | | веќе видена

Со изненадувачки потег, анкетната комисија одлучи да се обрати до Венецијанската комисија за прашањето за разрешување на претседателот Илир Мета. Комисијата, ...
сите 75 | | | веќе видена

Неименуван американски претставник, задолжен за одбранбени прашања, за американските медиуми кажал дека „САД се сомневаат дека Иран веќе запленил танкер со ...
сите 162 | | | веќе видена

Почит на пресумпцијата на невиност, но и теза дека законот мора еднакво да важи за сите искажа денеска Зоран Заев во интервју за МИА во кое говори за ...
сите 267 | | | веќе видена

Обезбедените видеа и аудио-атеријали се само за овој случај што го отворивме сега, за овие двајца осомничени. А понатаму во истрагата дали ќе се појават докази ...
сите 482 | | | веќе видена

Ја почитуваме пресумпцијата на невиност, но истовремено сите индиции и докази мораат до крај да се процесуираат за да се докаже невиноста или вината на кој ...
сите 267 | | | веќе видена

next