КОСТАДИНОВСКА-СТОЈЧЕВСКА: Просечната плата ќе достигне 1.100 евра


Повикувајќи на 8-ми мај да се заокружи бројот 1, претседателскиот кандидат на СДСМ Стево Пендаровски порача од митингот во Тетово, дека на денот на гласањето, ...
| | веќе видена | слични

Јас немам дилема дека ВМРО-ДПМНЕ нема да направи никаков исчекор во европските интеграции, порача во интервју за „Слободен печат“ Бојан Маричиќ прв вицепремиер ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Ви пишувам и ви се обраќам со апел од политичар кој се кандидира на парламентарните избори на 8-ми мај и го бара вашиот глас. Навикнат сум да разговарам со ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на СДСМ и носител на кандидатската листа во првата изборна единица, Димитар Ковачевски, ќе остане да дејствува како пратеник во Собранието и ако СДСМ ...
| | веќе видена | слични

Носителот на листата на кандидати за пратеници на СДСМ и Коалицијата за европска иднина, д-р Венко Филипче, од вчерашниот митинг во Неготино ги повика ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните треба масовно да излезат да гласаат на 8 мај, со својот глас да ја поддржат идејата за напредна, слободна и европска држава, да го поддржат СДСМ и ...
| | веќе видена | слични

„После сите жртви што ги направивме како прогресивна и државотворна партија, недозволиво е сега да потклекнеме пред старите режимски политики. Ако сега се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Главниот обвинител на Меѓународниот кривичен суд (МКС), Карим Кан, рече дека знаел кога објавил дека бара налози за апсење на лидерите на Израел и Хамас дека ...
сите 319 | | | веќе видена

Министерството за здравство прати известување до Обвинителството за затворените хируршки сали во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“, кое е примено и распоредено ...
сите 92 | | | веќе видена

Украинските воздухопловни сили соопштија дека уништиле 12 проектили и 31 дрон лансирани од Русија за време на серијата руски воздушни напади во текот на ноќта. ...
сите 162 | | | веќе видена

„Воениот кабинет се очекува да се состане во Ерусалим вечерва во 21 часот по локално време (18 часот по Гринич) за да разговара за договорот за ослободување на ...
сите 210 | | | веќе видена

Операција Незамисливо е името на британскиот воен план за напад на Советскиот Сојуз, кој требало да се изврши на 1 јули 1945 година. Создаден е од Заедничкиот ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОСТАДИНОВСКА-СТОЈЧЕВСКА: Просечната плата ќе достигне 1.100 евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: