Канал 5

Федерер играјќи во транс за само 72 минути го совлада вториот светски тенисер Новак Ѓоковиќ со 2-0 по сетови 6-4 и 6-3.  Со овој триумф швајцарскиот ...
сите 195 | | | веќе видена

Мегапопуларната пејачка досега неколку пати јавно го прозвала претседателот Трамп. Кога првиот човек на Белата куќа неодамнешното пукање во Ел Пасо го нарекол ...
| | веќе видена

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија вечерва во Делчево ја продолжи серијата граѓански трибини „На прав пат", каде се обратија министерката за труд и ...
сите 56 | | | веќе видена

Епицентарот на силниот земјотрес бил кај мореузот Малука, на околу 134 километри од индонезиското острово Теренте. Властите во Индонезија веднаш прогласиле ...
сите 120 | | | веќе видена

На сите нивоа, СДСМ посветено работи согласно новиот систем во интерес на граѓаните. На состаноците се разговара за степенот на реализација на програмите на ...
сите 11 | | | веќе видена

Атрактивната пејачка Јелена Карлеуша уште еднаш ги израдува своите многубројни фанови на социјалните мрежи со провокативна фотка. Популарната Џеј Кеј одлучила ...
сите 46 | | | веќе видена

 За актуелните прашања и темите од заемен интерес, разговарале Кирјакос Мицотакис и Зоран Заев на нивната средба во рамките на Самитот во Солун, со фокусот ...
сите 146 | | | веќе видена

Добив еден вид гаранција дека методологијата ја прават и ќе биде брзо готова и најави дека крајниот рок, според него, треба да биде максимум март за да биде ...
сите 711 | | | веќе видена

Неславно заврши и вториот обид Унгарија да добие Еврокомесар за проширување Номинацијата на кандидатот за наследник на Јоханес Хан, Оливер Вархелји, не го ...
сите 100 | | | веќе видена

next