Канал 5

Африм Гаши, претседател на Алтернатива рече дека вечерва гледа Албанци кои не и припаѓаат на никоја партија и затоа добил храброст заедно со Села да продолжаат ...
сите 74 | | | веќе видена

Деп рече дека понекогаш изразува гнев преку деструктивно однесување, но тоа не значи дека има проблем да го контролира гневот. „Се смеам, но немам проблем да ...
сите 25 | | | веќе видена

Според веб-страницата на финската влада, новата одлука стапува на сила во понеделник, на 13 јули и ќе важи за посетителите од земјите кои имаат најмногу осум ...
сите 20 | | | веќе видена

„Ова се избори на кои одлучуваме за Македонија, ова се избори помеѓу различни концепти, ова се избори на кои се избира за транзициони и корумпирани политичари, ...
сите 646 | | | веќе видена

Тој рече дека засега не може да даде повеќе детали,  бидејќи во тек е увидот на местото на настанот. Од Брза помош Кавадарци за МИА потврдија дека едно лице на ...
сите 83 | | | веќе видена

Во април, ЦЕПИ и даде на кинеската компанија почетни 3,5 милиони американски долари, по најавеното партнерство меѓу двете страни. ЦЕПИ е основана во Осло во ...
сите 14 | | | веќе видена

„Потребна ни е голема, масовна, референдумска излезност. Овде во Гевгелија  ако можат 75-80 проценти од луѓето да излезат и да гласаат зошто нашата цел е ...
сите 99 | | | веќе видена

„Денес  во Македонија 26.636 домаќинства користат гарантиран минимален приход во просек повисок за 300%. Во Прилеп, 1,390 лица го користат овој приход секој ...
сите 8 | | | веќе видена

Бидејќи Тајван ги затвори своите граници кон средината на март, патниците се принудени да се потсетуваат на своите минати авантури во странски земји и да ...
сите 44 | | | веќе видена

Летурно починала во нејзиниот дом во кругот на семејството во понеделникот, изјави нејзиниот поранешен адвокат Дејвид Герке. Со неа бил нејзиниот поранешен ...
сите 8 | | | веќе видена

На 22 јуни полицијата извршила рација во градот Вувс Плантаж, на холандско-белгиската граница и уапсила шест мажи осомничени за киднапирање и држење заложници. ...
сите 23 | | | веќе видена

Да ги направиме промените и да почне обновата на Македонија, порача Николоски. -Промените ќе дојдат брзо. Се обврзуваме на најмалце три странски инвестиции во ...
сите 646 | | | веќе видена

Италија сака да се подготви за можен нов бран на коронавирусот. Таа е една од најтешко погодените земји во пандемијата со 242.114 заразени и 34.914 мртви. ...
сите 25 | | | веќе видена

Владата на 75-тата седница што се одржа денеска, донесе дополнување на Одлуката за мерки за спречување на внесување и ширење на коронавирус КОВИД-19, со која ...
сите 331 | | | веќе видена

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лејен ги покани претседателот на Европскиот совет, Чарлс Мишел, претседателот на Европскиот парламент ...
сите 82 | | | веќе видена

Тоа го порача претседателот на СДСМ на денешната трибина на СДСМ и Коалицијата „Можеме" во Прилеп. „Бидете горди, создадовме држава суверена, каде живеат ...
сите 99 | | | веќе видена

next