Канал 5

Осум дена притвор за возачот на камионот кој пред два дена удри во автомобилот БМВ кај скопска обиколница, предизвика пожар загинаа двајца, а двајца беа ...
сите 135 | | | веќе видена

Идејното и основното решение за уредување  и до оформување на гробот од легандарната поп звезда Тоше Проески е готов.До крајот на август ќе започнат градежните ...
сите 6 | | | веќе видена

Откако на Оскарите изгледаа како да се вљубиле доедека ја пееја песната од филмот  ,,Ѕвездата  е родена”, почнаа првите гласни озборувања. Гласини за љубовта ...
сите 35 | | | веќе видена

Граѓаните се уште не знаат како да ги потрошат парите од укинатата радиодифузна такса, а веќе ќе треба да размислуваат каде да ги насочат парите од проектот ...
сите 250 | | | веќе видена

Да биде лицемерието на криминалната ВМРО-ДПМНЕ уште поголемо, прес конференции Мицкоски го пушта да држи ниту помалку ниту повеќе туку токму Димитар Димовски. ...
сите 25 | | | веќе видена

Членовите на сојузот собираат потписи кои ќе ги достават до институциите кои треба да се преземат конкретни чекори за да се смени положбата на лицата со ...
сите 14 | | | веќе видена

Да го зголемиме економскиот стандард и главна задача е раст на платите, пензиите и капиталните инвестиции за подиректна осетлива благосостојба за сите граѓани ...
сите 230 | | | веќе видена

Албанската опозиција  бара мултитетнички тимови да го спроведуваат пописот Тие браат да бидат вклучени  во првата фаза од работните групи кои го работат мна ...
сите 8 | | | веќе видена

Со оваа мерка, за прв пат во нашата земја, секој граѓанин кој плаќа ДДВ добива пари од државата, на својата сметка. Кај граѓаните ќе се вратат околу 50 милиони ...
сите 250 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, денеска од Валандово, најави дека ќе достави предлог до Собранието за избор на Трајан Димковски за нов министер за земјоделство, Насер ...
сите 230 | | | веќе видена

Против Конерс е покренато  обвинение за убиство на сопругата.На 6 септември 2018 година, Коннерс повикал итна помош и пријавил дека неговата сопруга извршила ...
сите 4 | | | веќе видена

Најмалку 24 лица се повредени, а дел од работниците биле заробени под урнатините на зградата ,соопшти портпаролот на провинцијата Суханук.Сè уште не знае колку ...
сите 32 | | | веќе видена

Авионот паднал во близина на аеродромот Дилингам , каде спортските падобранци тебало да скокаат . Двомоторниот авион , во кого имало 11 падобранци и пилотот, ...
сите 35 | | | веќе видена

next