Канал 5

Зошто Европа? - поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 63 | | | веќе видена

Џафери му посака срдечно добредојде во Собранието во овој клучен момент, кога земјата влегува во нова фаза од нејзините евроатлански интеграции. Тој ги ...
сите 34 | | | веќе видена

Пораката Мета ја упати од средбата што во Тирана ја имаше со лидерот на Демократската партија на Албанците во Македонија, Мендух Тачи. Двајцата соговорници ...
сите 64 | | | веќе видена

Граѓаните се навистина загрижени за сето она што се случува, има огромен отпор кон овој договор. Граѓаните, пред се етничко Македонци не го прифаќаат, се ...
сите 75 | | | веќе видена

Нашиот народ знае колку е историски важно оваа шанса да не смееме да ја пропуштиме, порача вечерва премиерот Зоран Заев на трибина во Кратово организирана од ...
сите 81 | | | веќе видена

Американскиот актер Алек Болдвин во интервју пред почетокот на доделувањето на наградите ,,Еми” , кое вчеравечер се одржа во Лос Анџелес рече дека неговата ...
сите 31 | | | веќе видена

Се претоставува дека бебињата биле жртви на лекарски грешки. Доктор и двајца вработени во главната гинеколошка клинија во Најроби се суспендирани ,информира ...
сите 9 | | | веќе видена

Според германските медиуми , на Масен му било речено да се повлече , додека ваквата одлука на Владата доаѓа по одговорот на Масен на протестите на десничарите ...
сите 42 | | | веќе видена

Видеото што на Инстаграм  го постави домаќинот на Мадуро , дополнително ги огорчи жителите на уништената Венецуела , во која има милионска инфлација и луѓето ...
сите 4 | | | веќе видена

На денешниот настан беше посочено дека се разгледуваат можности како да се олесни постапката за електронско пријавување на данок.
сите 71 | | | веќе видена

Нетанијаху му рекол на Путин дека Сирија е виновна за соборувањето на рускиот воен авион. Израелскиот премиер ги понудил сите неопходни информации потребни во ...
сите 100 | | | веќе видена

next