Канал 5

Од Кабинетот на претседателот на Собранието информираат дека претседавачот со конститутивната седница, поради објективни семејни причини, денеска нема да го ...
сите 170 | | | веќе видена

Мико Пиетила, шеф на регионалната болница на југозападна Финска, соопшти дека двајца од заразените се фински државјани, а тројца се по потекло од Балканот кои ...
сите 395 | | | веќе видена

Вкупниот број заразени лица во Индија сега е речиси 2,4 милиони, соопшти индиското Министерство за здравство. Вкупниот број на смртни случаи од коронавирусот ...
сите 810 | | | веќе видена

Фудбалерите на Аталанта доживеаја вистинска трагедија на дуелот во Лисабон, до 90 минута водеа со 1-0, за во последните секунди од мечот да го загубат местото ...
сите 154 | | | веќе видена

Но неспособната власт на Заев покажа дека не само што не умеат да се справат со здравствениот аспект од корона кризата, туку не умеат да се справат ниту со ...
сите 117 | | | веќе видена

Од собраниските служби засега нема никакво официјално соопштение, а седницата не е најавена и на веб страницата на Собранието. Можна причина се семејни обврски ...
сите 170 | | | веќе видена

Претседавачот на Собранието, пак, Талат Џафери најави продолжение на конститутивната седница и избор на претседател на Законодавниот дом. Во текот на денот ...
сите 170 | | | веќе видена

Тинејџерката, која очигледно ја наследи безвременската убавина од нејзината убава мајка, деновиве снимаше кампања за новиот парфем „D&G“ Shine на бреговите на ...
сите 10 | | | веќе видена

Од укинувањето на строгите рестриктивни мерки пред шест недели, Шпанија се обидува  да го спречи ширењето на коронавирусот. Иако просечниот дневен број на ...
сите 810 | | | веќе видена

Специјалците истрчале од полициските автомобили во близина на метро станицата „Грушевка“. Демонстрантите почнале да бегаат. „Луѓето викаа од балконите на ...
сите 287 | | | веќе видена

Ричард Бренан, регионален директор за итни случаи на СЗО, по проценката на 55 клиники и здравствени установи во либанската престолнина рече дека „над 50 ...
сите 248 | | | веќе видена

Според студијата објавена во американскиот журнал за тропска медицина и хигиена, околу 5.800 луѓе биле примени во болниците како резултат на лажни информации ...
сите 30 | | | веќе видена

next