Канал 5

 Бидејќи Законот за употреба на јазиците не предвидува дополнителни вработувања во општините во кои граѓаните на немнозинските заедници се помалку од 20 отсто ...
сите 40 | | | веќе видена

Жената се враќала од Кина и патувала на островот Кинмен на Тајван. Полицајците забележале дека чудно се движи и и рекле да седне за да ја претресат . Кога и го ...
сите 4 | | | веќе видена

Закон со којшто конечно Македонија ќе добие силна и независна институција за борба против корупцијата. Пратеничката група на СДСМ и на Коалицијата не отстапи ...
сите 202 | | | веќе видена

 Според отец Благоја Станкоски голем е интересот на прилепчани кои ќе учествуваат на празникот Богојавление-Водици за да го фатат светиот крст кој в сабота ...
сите 155 | | | веќе видена

 Нема да одбереме брзи процедури за Договорот од Преспа; имаме намера да биде информиран и последниот грчки граѓанин за аспектите на договорот; сметаме дека е ...
сите 289 | | | веќе видена

Европскиот суд за човекови пресуди во корист на на трансродовото лице „Икс“ на кое во земјава не му било дозволено да го промени својот идентитет. Во одлуката ...
сите 37 | | | веќе видена

Целта на Законот како што вели Османи е да ги интегрира Албанците и да им ја олесни комуникацијата со државните органи. Имплементацијата на Законот ќе оди ...
сите 18 | | | веќе видена

 Ова Неделковски го изјави на денешното рочиште во Кривичниот суд на кое му се суди за ширење на расистички и ксенофобичен материјал преку компјутерски систем. ...
сите 47 | | | веќе видена

 Ако потпишувањето на Договорот за добрососедство со Република Бугарија на 1 август 2017 година беше прв чекор за создавање стабилна политичка ситуација тогаш ...
сите 62 | | | веќе видена

Се уште официјално не се открива кога спогодбата ќе биде ставена на гласање, иако се очекува тоа да се случи кон почетокот на следната недела. Ципрас, според ...
сите 58 | | | веќе видена

Прво се поздрави со неговиот домаќин Вучиќ, а потоа се упатија од аеродромот Никола Тесла кон Белград, каде беше пречекани од околу 70 000 граѓани, меѓу кои ќе ...
сите 49 | | | веќе видена

Како пример наведуваше градови како Струмица, Радовиш, Кавадарци, каде нема граѓани кои зборуваат албански, за сега откако стана премиер да спроведе целосна ...
сите 40 | | | веќе видена

Таа ја  поздрави  одлуката комисијата да има увид во банкарските сметки и имотната состојба на функционерите,  за кое ВМРО –ДПМНЕ се противеше. Информациите за ...
| | веќе видена

next