Канал 5

Помина цела една недела откако ВМРО-ДПМНЕ ги повика министрите и функционерите на власта да се откажат од своите плати, а од СДСМ ни трага ни глас. Нема ниту ...
сите 22 | | | веќе видена

Време кога целото наше внимание е насочено кон заштита на здравјето на граѓаните. Тоа до што вчера беше нормално секојдневие, повеќе не е. Сепак, сега е ...
сите 77 | | | веќе видена

Поради вонредната состојба во државата  и спроведување на мерки и препораки на Владата на Република Македонија за справување со вирусот КОВИД-19, од страна на ...
сите 8 | | | веќе видена

Општина Центар согласно Законот за енергетика и Законот за јавни набавки, објави оглас за јавна набавка на електрична енергија преку Електронскиот систем за ...
сите 9 | | | веќе видена

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија", ОВР Кичево поднесе кривична ...
сите 114 | | | веќе видена

Европската агенција за лекови го поздравува големиот број на клинички тестирања бидејќи тие се неопходни да се дојде до податоци потребни да се соберат докази ...
сите 45 | | | веќе видена

Но, посочува тој не треба да заборавиме за време на овие кризни ситуации да го негуваме и менталното здравје. Укажува на неколку совети за најдобро да се ...
сите 90 | | | веќе видена

-ОЈО Струмица поднесе вкупно 14 обвиненија, од кои еден обвинителен предлог и 13 предлози за издавање на казнен налог за кривично дело непостапување според ...
сите 464 | | | веќе видена

Наместо политиканство и гол популизам, наместо паушални изјави, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ да дадат реален придонес во борбата против коронавирусот и мерките за ...
сите 22 | | | веќе видена

Од компанијата апелираат купувачите да внимаваат при купувањето, бидејќи фалсификуваните производи не ги исполнуваат стандардите за квалитет, при што би можело ...
сите 40 | | | веќе видена

Граѓаните на Скопје можат да се тестираат во четирите пункта и тоа во поликлиниките „Јане Сандански", Ченто, Чаир и Идадија. Со ова, двојно е зголемен ...
сите 45 | | | веќе видена

Во групната набавка спаѓа потрошувачката на електрична енергија на уличното осветлување во надлежност на општината, основните училишта, детските градинки и ЈП ...
сите 9 | | | веќе видена

Бројот за заразени од корона вирус секојдневно се зголемува. Според последните податоци во државата има 44 нови случаи и 2 смртни случаи. Светската здравствена ...
сите 59 | | | веќе видена

next