Канал 5

Со премиерот Ратас беа опфатени прашања поврзани со европската интеграција на Северна Македонија, процесот на заокружување на постапката за полноправно ...
сите 63 | | | веќе видена

Станува збор за системски закони, чиишто укази за прогласување не беа потпишани од претседателот Иванов, се наведува во соопштението од кабинетот на ...
сите 43 | | | веќе видена

Почитувани гледачи, уште една интересна дебата ви подготвивме за денешната САМО ВИСТИНА – ни требаа седум години да се „опоравиме“ и повторно да се пласираме ...
сите 305 | | | веќе видена

Трамп во разговор со своите советници изјавил дека не сака американскиот притисок на Иран да се претвори во конфликт. САД испратија носач на авиони во ...
сите 163 | | | веќе видена

Случајот бил пријавен вчера околу пладне во Полициската станица Гостивар. Според пријавата, тој паднал додека извршувал работни задачи на објект во изградба на ...
сите 165 | | | веќе видена

Од компанијата велат дека досега тоа не било возможно поради рестриктивниот закон за јавни набавки, кој ги фаворизираше само најевтините машини, кои често ...
сите 3 | | | веќе видена

Толку и беше потребно за соседна Србија да го изгради автопатот низ тешко пристапната Грделичката Клисура. Градежно чудо, вака српските медиуми го најавуваат ...
сите 95 | | | веќе видена

При најавената владина реконструкција, но и смени во директорските позиции, политичкиот аналитичар Петар Арсовски, смета дека Заев во моментов е на поголема ...
сите 109 | | | веќе видена

next