Канал 5

Танцот на австриската министерка за надворешни работи со рускиот претседател Владимир Путин на нејзината свадба ги зачуди сите во Европа среде санкциите на ЕУ ...
сите 48 | | | веќе видена

Локалните медиуми јавуваат дека Валерија Медел (22) била застрелана од непознато лице , додека вежбала во теретана во градот Мендоза. Во пукотницата е убиено ...
сите 12 | | | веќе видена

Пожарот што пустоши западно од Лос Анџелес , се движи со голема брзина во крајбрешните подрачја и ексклузивната населба Малибу. Северно , кон Сакраменто , во ...
сите 80 | | | веќе видена

Поплавите , предизвикани од силните дождови предизвикаа смрт на четири лица во Јордан . Водата носеше се пред себе , а од големите поплави најпогодена беше ...
сите 6 | | | веќе видена

Стотици туристи , кои биле во посета на Петра се евакуирани , откако големите поплави носеле се пред себе. Дваесетина лица се повредени , а голем број локални ...
сите 6 | | | веќе видена

Според соопштението од Министерството,на средбата соговорниците истакнаа дека Република Македонија  и Кралството Шпанија придаваат големо значење на  развојот ...
сите 32 | | | веќе видена

Во кражбата во јануари во хотел во Венеција беа ограбени и индиски артефакти на катарскиот шеик Хамад бин Абдула ал- Тани , кои биле изложени во палатата во ...
сите 11 | | | веќе видена

Тие пристигнаа на афтер парти со нивната мајка Јоланда.Бела (22) ги привлече сите погледи , облечена во целосно проѕирен сребрен фустан и со минијатурна долна ...
сите 20 | | | веќе видена

Водителот , кој е татко на четири деца , добил повик дека нешто се случува пред неговата куќа во Нортвест. Веднаш и се јавил на сопругата , која била дома со ...
сите 4 | | | веќе видена

Мишел (54)раскажува дека поради проблемите со абортусот , морала со сопругот Барак Обама да ги зачнат ќерките преку вештачко оплодување. Поранешната прва дама ...
сите 18 | | | веќе видена

next