Канал 5

На одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони. ЈП „Македонија пат" апелира на внимателно возење и прилагодување ...
сите 236 | | | веќе видена

Брегу за време на посетата на Скопје е предвидено да има средба со вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи. Пред почетокот на средбата ...
сите 71 | | | веќе видена

Случајот се наоѓа во доказна постапка и го води судијата Осман Шабани. Минатото рочиште беше одложено поради технички причини. Според обвинението на СЈО, ...
сите 52 | | | веќе видена

На прес-конференцијата, што ќе се одржи во Стопанската комора на Македонија, најавено е обраќање на претседателот на Здружението на металургија Митко ...
сите 25 | | | веќе видена

Најмалку 40 повредени од кои 25 полицајци, еден фоторепортер и еден снимател, приведени 12, од кои уапсени седум лица, солзавец и сериозни инциденти, учество ...
сите 64 | | | веќе видена

Македонската делегација во Стразбур е предводена од претседателот на делегацијата Бетиан Китев, Африм Гаши и Шпреса Хадри. Тие за време на сесијата во Стразбур ...
сите 54 | | | веќе видена

Македонската федерација на воздухопловните спортови бара воздухопловното моделарство да биде внесено во категоријата спортови и спортисти во Македонија. Според ...
сите 2 | | | веќе видена

Според информациите, еден чамец, кој пренесувал 120 луѓе се превртел во петокот, недалелу од Либија. Тројца луѓе преживеале, велат податоците на портпаролот на ...
сите 28 | | | веќе видена

Модбата дизајнерка се пофали на социјалните мрежи дека користи крема против брчки направен специјално за неа. Идејата за новата крема за лице, Викторија ја ...
сите 17 | | | веќе видена

next