Канал 5

Незадоволните вооружени со камења и сабја, а некои и со пиштоли, од неделата шират неред и терор во сиромашните предградија на североисточниот главен град, на ...
сите 4 | | | веќе видена

На три места каде што треба да се градат нови кампови во Лезбос, демонстрантите фрлаа со камења кон полицијата.  Неколку полицајци беа повредени и на Хиос. ...
сите 145 | | | веќе видена

Вархељи рече дека извештајот на Европската комисија за двете земји, што треба да биде објавен наредната седмица, е охрабрувачки. – Има сериозен напредок во ...
сите 296 | | | веќе видена

Тестовите на лицето за кое попладнево се чекаа резултатите се негативни на коронавирусот, соопшти Министерството за здравство. – Резултатите на лицето ...
сите 81 | | | веќе видена

Таму е колегата Михајло Видимлиски за мерките што  ги преземаат  граничарите и цариниците за проверка на можни заболени од корона вирусот.
сите 33 | | | веќе видена

Очајот во кој е длабоко потоната  оваа партија се огледа во тоа што денес нивни членови и соработници одржуваат трибина во Кичево на која темата е енергетика. ...
сите 99 | | | веќе видена

Тој информираше  дека во последното деноноќие вирусот со забрзан интензитет се шири во светот, споменувајќи ги новите земји во кои се појавила заразата меѓу ...
сите 364 | | | веќе видена

За пристапниот НАТО протокол гласале 279 гласа ‘за’, еден  против а 51 пратеник биле воздржани... Шпанија е последната земја од членките на НАТО, која се уште ...
сите 29 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски ја посети млекарницата Бучен Козјак, формирана во 1983 година, како прва приватна млекарница на територијата на нашата држава. За ...
сите 13 | | | веќе видена

Според соопштението на МВР, на состанокот беше запознаен со безбедносната состојба на подрачјето кое го опфаќа секторот за внатрешни работи. Од страна на ...
сите 130 | | | веќе видена

Според локалните медиуми, пожарникарите добиле повик околу 01:16 часот, дека е запалена зграда во Руе де Бар, во близина на железничката станица, јави ...
сите 10 | | | веќе видена

Меморандумот го потпишаа претседателот на Македонско-швајцарскиот бизнис-клуб Јасминка Талеска и претседателот на Бугарско-швајцарската трговска комора, Бони ...
сите 36 | | | веќе видена

Општина Ранковце и Крива Паланка ќе добијат нов, современ систем за наводнување на Славишко Поле, кој ги опфаќа земјоделските површини почнувајќи од село ...
сите 10 | | | веќе видена

Информацијата ја сподели нејзиниот службеник за односи со медиуми со иранската новинска агенција ИРНА. „Таа во моментов е дома и се опоравува од болеста“, рече ...
сите 60 | | | веќе видена

Од вчера по регистрирањето на првиот случај на заразен со корона вирус во земјава, прес конференциите во 16 часот се назначени дека ќе се случуваат редовно ...
сите 622 | | | веќе видена

next