Канал 5

Се очекуваат резултатите од тестирањето на возачот на комбето , со кое се возела жената заболена од коронавирус. Министерот Филипче информира дека тој бил сам ...
сите 622 | | | веќе видена

Досега, најмалку 2.800 луѓе починале од инфекција со коронавирус ширум светот. Амазон е под лупа поради производите што се продаваат на нивната платформа, за ...
сите 33 | | | веќе видена

Прилепскиот градоначалник Илија Јованоски изрази жалење за откажувањето на Карневалот, што е долгоочекувана голема манифестација, но сѐ е во интерес на ...
сите 90 | | | веќе видена

Красимир Каракачанов изјави дека полицијата утрово спречила две групи од околу 30 лица да влезат во Бугарија од Турција, откако Анкара сопшти  дека повеќе нема ...
сите 145 | | | веќе видена

Долгогодишното искуство на г-дин. Мулер несомнено ќе има голема корист при финализирањето на платформата на Алијансата за Албанците и Алтернатива, за која г. ...
сите 2 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Славјанка Петровска денеска во СВР Штип имаше работна средба со раководството на оваа  организациона ...
сите 129 | | | веќе видена

Поради одроните и влажниот коловоз, од дебарската секција на „Македонија пат" препорачуваат многу внимателно возење, посебно по клисурата на реката Радика. ...
сите 122 | | | веќе видена

Десертот е направен од лиснато тесто, чоколаден фил и крем со вкус на портокал, а парче „коронавирус“ и кафе се продава евро и пол, според Ла Воче ди Женова. И ...
сите 2 | | | веќе видена

Изминативе две и пол години имавме навистина обемна агенда во делот на финансиите и економијата и со задоволство можам да кажаме дека веќе на среден рок се ...
сите 29 | | | веќе видена

Тој уверува дека сега и материјално и технички и кадровски се подобро подготвени за попречување на евентуален мигрантски бран.  Околу новата ситуација на ...
| | веќе видена

Министерката без ресор задолжена за странски инвестиции Зорица Апостолска присуствуваше  на македонско – бугарски бизнис форум во Куманово на кој изрази ...
сите 36 | | | веќе видена

 Секој граѓанин треба да ја тужи државата поединечно.  Од здружението велат дека се подготвени да пружат правна помош. „Секој граѓанин кој имал негативна ...
сите 32 | | | веќе видена

next