Канал 5

Откако синоќа дел од нив имаа средба со претставници во новиот Парламент од редовите на СДСМ, сега се сретнаа со народните избраници од ВМРО-ДПМНЕ. – ...
сите 42 | | | веќе видена

Грабеж или нерасчистени долгови, синоќа ладнокрвно  егзегутиран 49 годишниот И.А.  од скопско Инџиково. Според наводите на министертството за внатрешни работи, ...
сите 58 | | | веќе видена

Тоа значи три години на чело на владата да биде Зоран Заев ,една година Насер Зибери. Исто така на ДУИ и е доделено управувањето со УЈП и Министерството за ...
сите 73 | | | веќе видена

„Нормализацијата на односите им користи на двете страни. Тоа е важно за нив и за регионалната стабилност“, изјави Набила Масрали, портпарол на Европската ...
сите 41 | | | веќе видена

Последен пат под 3.000 активни случаи се регистрирани на 23 јуни оваа година. Поголемиот број на оздравени лица во споредба со новозаболените придонесува за ...
сите 708 | | | веќе видена

Бидејќи нема големи проблеми поради фрактурата, лекарите на израелскиот тим се оптимисти дека Мартин би можел да закрепне доволно во наредните две недели за да ...
сите 6 | | | веќе видена

Британската влада доцна синоќа објави дека ќе воведе задолжителен карантин за повратниците од Франција во сабота од 3 часот наутро, на британските туристи, и ...
сите 9 | | | веќе видена

Англискиот премиерлигаш Арсенал го потврди трансферот на 32 годишниот Бразилец. Вилијан на Вембли стигнува како слободен фудбалер откако му истече договорот со ...
сите 87 | | | веќе видена

Турција и Грција се расправаат за територијалните води чии морски длабочини се богати со енергенси, а тензиите се зголемија во понеделникот кога Анкара испрати ...
сите 117 | | | веќе видена

Противкандидатката на белорускиот претседател Александар Лукашенко, на неодамна одржаните избори, Светлана Тихановскаја  ги повика своите приврзаници да ...
сите 287 | | | веќе видена

Гувернерката Ангеловска-Бежоска го информираше претседателот Пендаровски за причините за укинување на дозволата за основање и работење на „Еуростандард банка" ...
сите 249 | | | веќе видена

next