Канал 5

Судот го осудил судијата за поврзаност со мрежата на дисидентот Фетула Ѓулен , кој се смета за главен организатор на државниот удар во Турција во 2016. ...
сите 31 | | | веќе видена

Принцот , кој има 97 години , го возел Ренџ Роверот , и се обидувал од патот каде се наоѓа кралскиот имот да излезе на автопат , но при тоа удрил во автомобил ...
сите 55 | | | веќе видена

Владата на Република Македонија потенцира дека истрагата што ја води Јавното обвинителство мора да заврши пред да се објавуваат детали во јавноста, особено ...
сите 43 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 128 | | | веќе видена

Населбата „Бурџ Ал Бабас“ во Турција наликува како гробишта на мали дворци. Проектот е замислен како ексклузивна населба со вили изградени во готски стил, но ...
сите 6 | | | веќе видена

Самоиницијативно, го кренаа гласот против новиот закон за зелени пазари. За нив тој е дискриминирачки. Велат, лиценци нема да вадат. Гласот, против го кренаа и ...
сите 105 | | | веќе видена

Залудни се обидите на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ преку неосновани кривични пријави да го блокираат напредокот на државата, се наведува во реакцијата на СДСМ на прес ...
сите 167 | | | веќе видена

,,Монатажата на паркиралиштето е предвидено да трае до крајот на февруари кога се планира и пуштање во употреба. Поради активности за монтирање на ...
сите 10 | | | веќе видена

Во 2017 година имало 170 милиони, а и во претходниот период бројките биле тука некаде. Тоа ни дава за право да имаме малку поголема комоција да проектираме ...
сите 15 | | | веќе видена

Во Виена денеска беше потпишан заеднички договор за имплементација на австриските искуства во областа на иновации во медицината меѓу Министерството за ...
сите 27 | | | веќе видена

За време на викендот, вакциналните пунктови ќе работат од 7.30 до 13 часот. Од понеделник пунктовите ќе продолжат да работат во две смени од 7.30 до 19 часот. ...
сите 97 | | | веќе видена

 Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицковски синоќа по  состанок со коалиционите партнер уште еднаш побара распуштање на Парламентот. „Тука не станува збор за ...
сите 112 | | | веќе видена

next