Канал 5

Наместо да се крие зад социјалните мрежи и зад конфузните реакции, Мицкоски мора да одговори пред граѓаните: Која била целта на посетите на Мицкоски на Белград ...
сите 94 | | | веќе видена

Од опозиција ветуваа итни мерки за подобрување на квалитетот на воздухот, од позиција на власт немаат преземено ништо. Скопјани и оваа зима ќе дишаат нечист ...
сите 148 | | | веќе видена

Колку побргу ја видиме Македонија во Европската унија и во НАТО, толку е подобро и за Бугарија и за Грција, рече бугарскиот премиер Бојко Борисов во неговиот ...
сите 63 | | | веќе видена

 Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери, заедно со потпретседателот Весел Мемеди и пратениците Илија Димоски и Катерина Кузманоска, ...
сите 25 | | | веќе видена

Популарната Џеј Кеј  денеска со две фотографии покажа каква трансформација доживеала во последните дваесетина години, поточно од 1996 до 2018 година.
сите 7 | | | веќе видена

Од Здружението иформираат дека на вчерашната средба меѓу Здружението на директори на ученичките и студентските домови, министерот за образование и наука Арбер ...
сите 32 | | | веќе видена

Секое деветто вработување е во областа на туризмот, а токму со својата моќност како економска гранка туризмот секоја година ги урива рекордите и парадоксите, ...
сите 12 | | | веќе видена

За Договорот од Преспа како меѓународен модел за решавање на билатералните спорови и за перспективите и можностите што ги отвора на економски план, говореше ...
сите 63 | | | веќе видена

next