Канал 5

Премиерот Зоран Заев, денеска од Валандово, најави дека ќе достави предлог до Собранието за избор на Трајан Димковски за нов министер за земјоделство, Насер ...
сите 231 | | | веќе видена

Против Конерс е покренато  обвинение за убиство на сопругата.На 6 септември 2018 година, Коннерс повикал итна помош и пријавил дека неговата сопруга извршила ...
сите 4 | | | веќе видена

Најмалку 24 лица се повредени, а дел од работниците биле заробени под урнатините на зградата ,соопшти портпаролот на провинцијата Суханук.Сè уште не знае колку ...
сите 32 | | | веќе видена

Авионот паднал во близина на аеродромот Дилингам , каде спортските падобранци тебало да скокаат . Двомоторниот авион , во кого имало 11 падобранци и пилотот, ...
сите 34 | | | веќе видена

Вчера во 15,30 часот во Скопје во хотел на плоштад „Македонија“ приведен бил В.М.С.(31) од Ирска, поради нарушување на јавниот ред и мир. Против лицето ќе биде ...
сите 9 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Берово поднесе кривична пријава против Б.М.(18) од село Русиново, беровско, поради постоење основи на ...
сите 171 | | | веќе видена

Овој конкурс беше објавен на 22.03.2019 година и траеше до 15.05.2019 година. За најеколошка компанија (фирма со успешна примена на стандарди и придонес во ...
сите 14 | | | веќе видена

Од 21 до 23 овој месец се одржува меѓународниот фолклорен фестивал во организација на ЦИОФФ на кој КУД Дримкол Вевчани е претставник од нашата држава.  - ,,Прв ...
сите 7 | | | веќе видена

По реконструкција на Владата, премиерот Заев, најави дека ќе следуваат и промени во вториот и во третиот ешалон, со кој треба да бидат опфатени директори и ...
сите 231 | | | веќе видена

Како што соопштуваат организаторите, на стручната дебата ќе говорат претседателката на Комората на Република Северна Македонија за приватно обезбедување Верица ...
сите 12 | | | веќе видена

На конференцијата, како што најавуваат организаторите, ќе присуствуваат професори од над 15-тина земји меѓу кои од Соединетите Американски Држави, Велика ...
сите 21 | | | веќе видена

Почетокот на работите ќе бидат означени на влезот на селото Јосифово, Валандовско. На отпочнувањето на градежните работи ќе се обрати премиерот Зоран Заев, ...
сите 50 | | | веќе видена

На граничните премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата освен на ГП Богородица и Табановце каде времето на чекање е ...
сите 143 | | | веќе видена

next