Канал 5

Кај кучето е утврдено ниско ниво на вирусот, соопштија локалните власти, пренесуваат светските медиуми. Се работи за куче кое е домашно милениче, наведено е во ...
сите 9 | | | веќе видена

Двете наши граници јужната и северната будно ги следат припадниците на граничната полиција во соработка со припадниците на нашата Армија и полиции на други ...
сите 173 | | | веќе видена

Остануваат многу дилеми меѓу населението, а Филипче не прави ништо по тоа прашање. Министре, нејасно е зошто се обидувате да релативизирате, наместо уште при ...
сите 622 | | | веќе видена

Предметот е распределен кај надлежен јавен обвинител кој издаде наредба  до Министерството за внатрешни работи за обезбедување и вештачење на севкупната ...
сите 36 | | | веќе видена

Станува збор главно за јавни претпријатија во државна сопственост и во сопственост на општините кои до овој рок треба да изберат снабдувач на електрична ...
сите 32 | | | веќе видена

На стартот на градежните работи присуствуваа министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство  Трајан Димковски,  директорот на Агенцијата за финансиска ...
сите 23 | | | веќе видена

Власта изврши низа законски прекршувања во постапката за јавна набавка за помошна механизација за потребите на РЕК Битола. Имено на 24.01.2020 година, на ...
сите 20 | | | веќе видена

Заев најавува поддршка од 600 милиони евра за бизнисот, односно 300 милиони евра поддршка од државата за домашни и странски инвестици  и уште 300 милиони ...
сите 160 | | | веќе видена

Според објавените податоци, минатиот месец во споредба со претходниот, продажните цени на производителите на индустриски производи на домашниот пазар се ...
сите 41 | | | веќе видена

Во Скопје има 8.860 работотдавачи на 51.760 вработени лица, во регионот на Битола 4.230 работодавачи на 23.239 работници, во регионот на Прилеп 2.825 ...
сите 24 | | | веќе видена

 Процентот по глава на жител во Европа покажува дека сме на дно, истакна денеска претседателот Стево Пендаровски во обраќањето на презентацијата на проектите ...
сите 17 | | | веќе видена

Худ во Чикаго постави официјален светски рекорд во најдолгото абдоминално издржување во машка конкуренција. Поранешниот маринец во ваква позиција минал 8 часа, ...
сите 3 | | | веќе видена

Битолчани собраа 60.000 ден откупувајќи ги на аукција дресовите на ракометарите на Еурофарм Пелистер како дел од донаторската акција на Ротаракт клубот Битола ...
сите 10 | | | веќе видена

next