Канал 5

Шпанија е последната земја од членките на НАТО, која се уште не го ратификувала Протоколот. Процесот таму се оддолжи поради изборите и формирањето на Владата. ...
сите 29 | | | веќе видена

Оттаму посочуваат дека туристичките компании веќе трпат штети и оти во моментот не е потребна паника, туку конкретни акции кои треба да се преземат. Реагираат ...
сите 50 | | | веќе видена

Реакција на прес- конференција на Дафина Стојаноска од ВМРО-ДПМНЕ Најдобрата помош што може да ја даде ВМРО-ДПМНЕ е да престане да шири и предизвикува ...
сите 30 | | | веќе видена

 Движењето БЕСА е првата албанска партија, која го надмина амортизираниот концепт – етничките гласови да се употребуваат како бројка за постизборни калкулации ...
сите 353 | | | веќе видена

Односите меѓу Македонија и Руската Федерација се одвиваат на принципиелно и пријателско ниво и постојат потенцијали за унапредување на соработката во областа ...
сите 33 | | | веќе видена

Нема потреба од паника од тревога и паника за коронавирусот, граѓаните треба да ги почитуваат сите нормални мерки за заштита од болести, а државните власти да  ...
сите 78 | | | веќе видена

Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, денеска при сведочењето во Кривичниот суд Скопје, за предметот „Монструм", за убиството на четирите момчиња и ...
сите 135 | | | веќе видена

Пациентката е една од двата случаи кои се тестираа на Инфективната клиника во Скопје. И двата случаи се негативни на вирусот. Во моментов, веќе ...
сите 622 | | | веќе видена

Лидерите на СДСМ и на Беса Зоран Заев и Биљаљ Касами ги усогласиле ставовите околу програмата, но носителите на изборните листи. Тие денеска потпишаа ...
сите 353 | | | веќе видена

„Со поддршка од Европската Унија којашто финансиски застана зад проектот со кој се воспостави оваа статистичка алатка, успеавме да се вброиме меѓу централите ...
сите 78 | | | веќе видена

11 години ВМРО-ДПМНЕ како власт поттикнуваше меѓуетнички тензии, создаваше поделби меѓу граѓаните и ја држеше државата изолирана. Таквата матрица на поделби, ...
сите 36 | | | веќе видена

 Во таа насока, уште пред една недела се преземени превентивни мерки за заштита на здравјето на средношколците и спречување на ширењето на корона вирусот во ...
сите 25 | | | веќе видена

Изразуваме огромна загриженост поради слабиот капацитет за организација на Владата и сите надлежни да се одговори на вака сериозна ситуација во која е ...
сите 622 | | | веќе видена

 Покрај пациентката кај која вчера беше потврден коронавирус, на Инфективната клиника во меѓувреме се тестирани уште две лица, кај едното е негативен ...
сите 622 | | | веќе видена

next