Канал 5

Легендарниот рокер на една од најпознатите групи Пинк Флојд , ги даде на аукција своите 127 гитари. Аукцијата се одржа во Њујорк во аукциската куќа Кристис. ...
сите 13 | | | веќе видена

Пендаровски предупредува  за тензии со Бугарија,  поврзани со работата на заедничката историска бугарско-македонска комисија. Според него признавањето на Гоце ...
сите 91 | | | веќе видена

Со проектот Мој ДДВ ниту ќе има 30.000 за семејствата, ниту е изводливо освен за семејствата на Заев и семејствата на неговиот клан, рече портпаролот на ...
сите 250 | | | веќе видена

Тоа во бројки изнесува околу 5 милиони евра трошок за сите оштетени, што е прилично голем износ, кој може да се пренасочи за други потреби во земјоделството. ...
сите 71 | | | веќе видена

Во продолжение ви го пренесуваме во целост обраќањето на Премиерот Заев. „На самиот почеток дозволете ми да изразам големо задоволство што после цели 16 години ...
сите 82 | | | веќе видена

Товарно возило удри во застанатиот автомобил во лентата за застанување, а ударот предизвикал пожар. Несреќата се случила околу 16 часот кога автопатска ...
сите 135 | | | веќе видена

Снимката ја објави порталот  Лидер со тврдење дека им ја пратил „свиркач“ но и со образложение дека не знаат на кој начин е прибавена. Како што наведува ...
сите 161 | | | веќе видена

Острата порака од Иран доаѓа во време на ескалација на тензиите меѓу Техеран и Вашингтон поради уништувањето на американското беспилотно летало. Иранска ракеа ...
сите 297 | | | веќе видена

„Дозволете да потсетам дека Северна Македонија го доби најпозитивниот извештај од страна на Европската Комисија досега, кој беше целосно прифатен и од страна ...
сите 70 | | | веќе видена

Локалната полиција соопшти дека во тек е спасувачка операција за да се открие дали повеќе работници се заробени под урнатините, објави АП. "Ние извадивме три ...
сите 32 | | | веќе видена

 Основното јавно обвинителство Струмица донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице од село Добрејци кое е осомничено дека сторило ...
сите 69 | | | веќе видена

Тоа е патот по кој чекори нашата земја, патот на праведност и фер шанса за сите. Ова го истакна премиерот Зоран Заев во поздравното обраќање пред учесниците на ...
сите 82 | | | веќе видена

Ова беше истакнато на централниот дел на Состанокот на Холандско-белгиската конституенца, кој се одржува во Скопје, а на кој воведни обраќања имаа премиерот ...
сите 82 | | | веќе видена

Пожарот избувнал вчера доцна попладне, а пожарникарите интервенирале до доцните ноќни часови. -Тетовската против пожарникарска единица доби повик во 18 часот, ...
сите 58 | | | веќе видена

next