Канал 5

Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ и пионот Мицкоски се остаток на темното минато на режимот и затоа се посветени на одбрана на криминалот на Груевски. ...
сите 136 | | | веќе видена

Собранието денеска расправа за законски измени со кои ќе се овозможи склучување трет анекс за Договорот за изградба на автопатот Кичево-Охрид заради ...
сите 35 | | | веќе видена

Возачите кај нас ретко ги менуваат, поради големите финансиски средства. Пред камерата на Канал 5 техничарите кои вршат технички преглед извршија мерење на ...
сите 137 | | | веќе видена

 За седум години 1.200 млади лекари ја напуштиле Македонија. Нашите непосредни контакти во последнава година ни укажуваат дека патот за професионално ...
сите 47 | | | веќе видена

Кавадарчани постојано се жалат дека несовесни поединци откако ќе им помине меракот, престануваат да се грижат за кучињата кои некогаш им биле миленици, па ...
сите 57 | | | веќе видена

. Расправата и во двете комисии течеше парлаелно и беше исцрпена за пет дена, наместо предвидените 12. Следно во оваа фаза е утврдување на нацрт амандманите на ...
сите 197 | | | веќе видена

 Ова е првата трансплантација во Македонија од несроден донор. Девојката од Полска донорот за Филип му го спаси животот. Пред него е нова битка цели 180 дена ...
сите 17 | | | веќе видена

Во соопштение до јавноста од РЕК Битола посочуваат дека се работи за незначителна материјална штета, а последиците од дефектот што се случи викендов во РЕК ...
сите 10 | | | веќе видена

 А потоа и да дојде на ратификација во парламентот, порача грчкиот претседател Прокопис Павлопулос. Грчкиот претседател, денес беше прогласен за почесен ...
сите 115 | | | веќе видена

Идните доктори во Македонија својата иднина повеќе ја гледаат во европските земји, прва на листата е Германија. Подобра заработувачка, но и изучувањето на ...
сите 47 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ги повикува Зоран Заев, Јани Макрадули и Петре Шилегов веднаш, веднаш уште денес или уште утре да престанат со нивниот проект за стигматизирање на ...
сите 137 | | | веќе видена

 Портпаролот на грчката Влада и министер без ресор Димитрис Ѕанакопулос, во интервју за грчкото радио "Њуз247" вели дека ратификацијата на Договорот од Преспа ...
сите 115 | | | веќе видена

          Во Република Македонија не постои судство ниту правен систем, постои Кацарска џубокс за исполнување на нарачаните желби и пресуди на единствениот во ...
сите 121 | | | веќе видена

next