Канал 5

Која доби убедлива поддршка со 408 гласови од вкупно 519 делагати на вчерашната конвенција во Струга. Укинување претседателските привилегии, формирање на ...
сите 162 | | | веќе видена

 Но, велат колку професорката од Правниот факултет ќе успее да привлече непартиски гласови на контото на ВМРО ДПМНЕ ќе зависи и од кандидатот што ќе го ...
сите 162 | | | веќе видена

- Тие побараа  да бидат ослободени од обвинение сите 12 лидери на кои им се суди во моментов, поради неуспешниот обид за сецесија во 2017-та година. Многу од ...
сите 28 | | | веќе видена

И без инвалидска пензија и без работа, Антон Коцевски од Велес живее три години од пензијата на неговата мајка. Во животот најмногу губел одколку што добивал. ...
сите 8 | | | веќе видена

Мицкоски, место да се занимаваш со својата позиција и преку медиумите и колумнистите блиски до тебе да ги обвинуваш партиските неистомисленици, добронамерно те ...
сите 241 | | | веќе видена

Низа на позитивни економски показатели  потврдуваат: економијата е раздвижена и стабилна, платите растат, се зголемуваат инвестициите. Според официјалните ...
сите 25 | | | веќе видена

За да се избегнат ваков вид на несреќи и да се намалат последиците Демократскиот дојуз бара: 1. Да се направи вонреден технички преглед над сите автобуси на ...
сите 208 | | | веќе видена

-Алтернативата не е добра бидејќи во спротивно ќе бидеме принудени да ги ослободиме-додал Трамп. -Америка не сака да ги види борците на ИСИС како ја ...
сите 56 | | | веќе видена

Во рамките на Регионалниот форум за соработка, „Денешните предизвици, утрешни перспективи: Балканот во 2030" кој се одржува во Република Грција, министерката ...
сите 50 | | | веќе видена

Во врска со денешниот протест на јаболкопроизводителите во местото Макази и апелира овоштарите да не подлегнуваат на манипулации. -Пред носењето на Уредбата за ...
сите 63 | | | веќе видена

Тие бараат продолжување до 30 јуни 2019 година на интервентната мерка од 3 денари за килограм откупено индустриско јаболко, која важеше до 25 декември лани. ...
сите 63 | | | веќе видена

Оваа  трагична информација за „Новости“ ја пренел зетот на Шабан Шаулиќ, Бата Мирковиќ. Шаулиќ со автомобил тргнал кон аеродромот  кога се случила несреќата. ...
сите 193 | | | веќе видена

next