Канал 5

До Уставниот суд поднесени се иницијативи од политичката партија „Левица“ и од Светскиот македонски конгрес. Подносителите сметаат дека одлука за референдумот ...
сите 200 | | | веќе видена

Двајца Италијани биле сопрени во близна на граничниот премин нај Марибор , поради тоа што немале вињета за платени патарини. Полицајците слушнале чудни звуци ...
сите 8 | | | веќе видена

Зошто Европа? - поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 73 | | | веќе видена

Џафери му посака срдечно добредојде во Собранието во овој клучен момент, кога земјата влегува во нова фаза од нејзините евроатлански интеграции. Тој ги ...
сите 143 | | | веќе видена

Пораката Мета ја упати од средбата што во Тирана ја имаше со лидерот на Демократската партија на Албанците во Македонија, Мендух Тачи. Двајцата соговорници ...
сите 58 | | | веќе видена

Граѓаните се навистина загрижени за сето она што се случува, има огромен отпор кон овој договор. Граѓаните, пред се етничко Македонци не го прифаќаат, се ...
сите 124 | | | веќе видена

Нашиот народ знае колку е историски важно оваа шанса да не смееме да ја пропуштиме, порача вечерва премиерот Зоран Заев на трибина во Кратово организирана од ...
сите 195 | | | веќе видена

Американскиот актер Алек Болдвин во интервју пред почетокот на доделувањето на наградите ,,Еми” , кое вчеравечер се одржа во Лос Анџелес рече дека неговата ...
сите 33 | | | веќе видена

Се претоставува дека бебињата биле жртви на лекарски грешки. Доктор и двајца вработени во главната гинеколошка клинија во Најроби се суспендирани ,информира ...
сите 6 | | | веќе видена

Според германските медиуми , на Масен му било речено да се повлече , додека ваквата одлука на Владата доаѓа по одговорот на Масен на протестите на десничарите ...
сите 38 | | | веќе видена

Видеото што на Инстаграм  го постави домаќинот на Мадуро , дополнително ги огорчи жителите на уништената Венецуела , во која има милионска инфлација и луѓето ...
сите 4 | | | веќе видена

next