Канал 5

Сите кои сакаат да учествуваат во недела во 6:30 часот треба да бидат пред Центарот за култура во Тетово од каде се оди до селото Вешала со организиран превоз. ...
сите 14 | | | веќе видена

 Рачната бомба што беше пронајдена пред кафе-бар во центарот на Прилеп на 10 јули околу пладне, била „кашикара" и била активирана, но се изгаснала и не ...
сите 59 | | | веќе видена

 За да нема ниту една земја која ќе си дозволи да не биде дел од овој консензус за доделување на датумот за преговори многу е важно да се работи на правдата и ...
сите 19 | | | веќе видена

Директорот на Американската вселенска агенција НАСА Џим Брајденштајн изјавил дека американските астронаути веќе никогаш не се вратиле на Месечината, поради тоа ...
сите 44 | | | веќе видена

Ние сме природни сојузници, а сега веќе ќе бидеме партнери и во НАТО, истакна шефот на дипломатијата на Република Турција, Мевлут Чавушоглу на денешната ...
сите 68 | | | веќе видена

 Во врска со објавениот тендер за избор на фирма која треба ги руши дивоградбите во Охрид. Во однос на информациите дека меѓу двете фирми кои доставиле понуди ...
сите 105 | | | веќе видена

Птиците се набавени од сопствени средства на здружението и беа пуштени во ловните терени кај селото Драгобраште и во околината на Виница. Се работи за редовна ...
сите 3 | | | веќе видена

 Тековните проекти што се спроведуваат со заедничка соработка на Владата на Македонија и Европската банка за обнова и развој (ЕБОР), кои се однесуваат на ...
сите 35 | | | веќе видена

 Министерот за надворешни работи Никола Димитров не знае на која земја се алудира во однос на некои наводи дека со посредство на некоја пријателска држава се ...
сите 39 | | | веќе видена

Судот и судиите работат согласно законските одредби, го почитуваат начелото на еднаквост на оружјата, уставно загарантираните права и слободи и одлучуваат врз ...
сите 54 | | | веќе видена

 Сè додека Западниот Балкан не се интегрира во Европската Унија, не можеме да очекуваме да исчезнат балканските омрази, а слабите економии и меѓуетничките ...
сите 114 | | | веќе видена

next