Канал 5

,, Ова е застрашувачко. Овој режим навистина почнува да шири страв.” , напиша денеска  Ле Пен на Твитер, заедно со одлуката на судот за вештачење.   Одлуката е ...
сите 11 | | | веќе видена

На средбата се разговараше за актуелните политички случувања во државата, евроатлантските интеграции на Македонија и престојниот референдум, се наведува во ...
сите 224 | | | веќе видена

По тој повод називот на  Клиниката денеска свечено беше дополнет со името на  Академик Илија Васков, кој доби и своја биста во објектот.  Васков во раните ...
сите 2 | | | веќе видена

Докторите во угледната болница Мерси во францускиот град Мец останале вџашени кога виделе дека постелата на 13-месечно бебе од Македонија, каде се лекувало ...
сите 7 | | | веќе видена

Ладен туш за грчкиот националист Панос Каменос.Шефот на грчката дипломатија, Никос Коѕијас, на прес-конференцијата по средбата со неговиот германски колега Мас ...
сите 187 | | | веќе видена

Македонско -грчкиот договор го гарантира и зајакнува македонскиот идентитет, македонскиот јазик и македонската посебност и никој нема да може да ги оспорува ...
сите 224 | | | веќе видена

Како што оценил на средбата во Тирана, со градоначалничката на Тетово, Теута Арифи, позитивниот резултат на референдумот е многу значаен за европската иднина ...
сите 58 | | | веќе видена

Оваа сума на пари денеска е исплатена на над 6.700 фармери, а во следните денови комплетно ќе заврши исплатат по овој основ. Со оваа исплата се заокружува ...
сите 73 | | | веќе видена

Во партиското соопштение наведуваат дека на средбата беше потенцирано пријателство помеѓу Германија и Република Македонија, како и стратешката определба на ...
сите 224 | | | веќе видена

Евроатлантскиот интегративен процес на Република Македонија и претстојниот референдум беа во фокусот на денешната средба на заменик-министерот за надворешни ...
сите 143 | | | веќе видена

Како што соопштија од Општина Центар, денеска на работниот состанок Богдановиќ го запознал амбасадорот со работата и делувањето на општината како дел од ...
сите 9 | | | веќе видена

next