Канал 5

 Притоа, тој не кажа кои се преферираните партии. Германија стана земја која оди против вредностите на ЕУ, истакна Ердоган, обвинувајќи ги владејачките партии ...
сите 52 | | | веќе видена

Резултати: Леганес – Алавес 1:0, Валенсија – Лас Палмас 1:0. Денеска на распоредот се натпреварите: Селта Виго – Сосиедад, Жирона – Атлетико Мадрид и Севиља – ...
сите 14 | | | веќе видена

Астероидот наречен Флоренс , ќе помине на 7 милиони километри од Земјата , што е околу 18 пати оддалеченост меѓу Земјата и Месечината . Астероидот е со должина ...
сите 5 | | | веќе видена

next