Канал 5

Така, вкупниот број на смртни случаи во Кина се искачи на 2.888, според Националната здравствена комисија. Од коронавирус починаа најмалку 2.800 луѓе ширум ...
сите 364 | | | веќе видена

Тој денес вети минимална плата од 18.000 денари, просечна плата од 36.000 денари, 100.000 нови работни места, стапка на невработеност од 8%, но во ниту еден ...
сите 159 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика продолжува со активности за подобрување на положбата на децата без родители и родителска грижа и унапредување на ...
сите 24 | | | веќе видена

 Го обжали продолжениот притвор од 7ми месецов. Пред апелационите судии тврдеше дека нема да избега ако го ослободат од ефективен притвор притоа споменувајќи ...
сите 107 | | | веќе видена

Што може да се очекува од вечерашниот телевизиски дуел на Мицкоски и Заев и колку тој ќе влијае на изборниот резултат  Канал 5 ги праша Владимир Божиновски ...
сите 133 | | | веќе видена

Нови 100 илјади работни места, 600 милиони евра поддршка за бизнисот, просечна плата од 600 евра, минимална од 300 евра, пад на невработеноста на 17,1 процент, ...
сите 159 | | | веќе видена

Делегацијата на Европската унија во Скопје денеска преку соопштение потсети на важноста на слободата на изразувањето и на медиумите, како и на важноста од ...
сите 122 | | | веќе видена

Сите институции на државата се ставени во функција за справување со Ковид – 19 вирусот. Министерството за здравство и Институтот за јавно здравје се во ...
сите 30 | | | веќе видена

 Ова ќе значи дека од денес па се до следниот петок нема да се дозволува организирање на разни манифестации, карневали, фестивали и спортски натпревари. Рокот ...
сите 654 | | | веќе видена

Трошоците за вработените во градежништвото при изведување изградба на нови објекти за индивидуално домување во четвртото тримесечје од 2019 година, бележат ...
сите 41 | | | веќе видена

Одделот за внатрешна контрола, криминалистичка полиција и полициски стандарди во соработка со ОЈО за гонење на организиран криминал и корупција-одделение за ...
сите 129 | | | веќе видена

На средбата се разговараше за актуелната состојба со коронавирусот во земјава, како и за најновите информации за ситуацијата со овој вирус во светот. Како што ...
сите 78 | | | веќе видена

Во 2019 година се случија три најкатастрофални работи во историјата на македонската демографија. Прво , откако постојат бројки и статистики во Македонија за ...
сите 9 | | | веќе видена

Заев на денешната прес-конференција појасни дека во моментов во СДСМ се прави селекција од преку 750 кандидати за пратеници и оти тоа го прават странски и ...
сите 352 | | | веќе видена

next