Канал 5

Прашуваме зошто, наместо целата енергија на министерството за здравство и министерот Филипче да биде фокусирана кон препораките на СЗО за справување со ...
сите 622 | | | веќе видена

Тоа го оцени денеска министерката за финансии, Нина Ангеловска за време на посетата на Свети Николе. Посочи дека од Владата имаат насоки да ги следат ...
сите 29 | | | веќе видена

По оптимистичките пораки од Холандија, официјален Париз се уште воздржан во поглед на евро проширувањето. Француската државна секретарка за Европа, Амели де ...
сите 296 | | | веќе видена

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски, денеска оствари средба со раководните лица на институциите кои се надлежни да ...
сите 33 | | | веќе видена

Пораките испратени и од власта и од опозицијата на почетокот од предизборјето ги исцртаа контурите на предизборната кампања. Според она што можевме да го ...
сите 353 | | | веќе видена

Становите во Центар и Карпош во следните 2 години ќе поскапат ако продолжат мораториумите, оценуваат познавачите на пазарот со недвижности. Анализата покажала ...
сите 9 | | | веќе видена

По употребата марамчињата да се фрлаат во затворени канти, а при кашлање или кивање, како и при грижа за болни, задолжително да се мијат рацете. Ова се дел од ...
сите 116 | | | веќе видена

Уште три лица утринава се пријавиле во скопските клиники со симптоми на коронавирусот. Резултатите на две од трите испитувања се покажале негативни, а за ...
сите 622 | | | веќе видена

Додека туристичките агенции своеволно започнаа да откажуваат аранжмани во најпогодените туристички места, особено во Италија, граѓаните кои ги анкетиравме со ...
сите 50 | | | веќе видена

Тој најави дека во наредните денови ќе ја „разбијат таа лага" бидејќи има сериозни инвестици во патиштата, комуналната инфаструктура и гасификацијата. -Во ...
сите 58 | | | веќе видена

Голем дел од проектите со тендерски постапки се веќе завршени, голем дел изведувачи и надзори се воведени во работа и очекувам дека многу од нив ќе продолжат ...
сите 58 | | | веќе видена

Изминатите три години Русковска работеше исклучиво по насоките на Зоран Заев. Невини луѓе сместуваше во затвор само заради тоа што први го кренаа гласот против ...
сите 79 | | | веќе видена

Прерано починатиот претседател Борис Трајковски ќе остане вечно запаметен како миротворец, чесен и доблесен политичар, посветен на сите граѓани и на поголема ...
сите 80 | | | веќе видена

next