Канал 5

Во експлозијата во близина на болница во градот Ал Раи се повредени 15 лица. Од експлозијата е оштетена и болницата . Ал Раи е во северозападниот дел на Сирија ...
сите 38 | | | веќе видена

Десетици се водат како исчезнати . На бродот во моментот на несреќата имало 63 патници. До сега се извадени само 17 преживеани , кои патувале на излет во ...
сите 47 | | | веќе видена

-Пожарот го пријавил сопственикот на гумите, кој се сомнева дека му се намерно запалени, рече командирот на ТППЕ Струмица, Александар Гудев. Тројца пожарникари ...
сите 291 | | | веќе видена

4ти Јуни 2021 год. После возбудливата прва сезона на новата  Крш Лига на Македонија, лига на улично тепање помеѓу доктори од една страна и пациенти од друга ...
сите 3 | | | веќе видена

Државниот санитарен и здравстен инспекторат од ПО Тетово го затвори објектот и изврши инспекциски надзор. Како што соопштија од Министерството за здравство, ...
сите 16 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, осомничено дека сторило кривични дела – Предизвикување ...
сите 46 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ, Оливер Спасовски, придружуван од градоначалникот на Општина Маврово и Ростуша, Медат Куртовски, претседателот на ОО СДСМ Маврово и ...
сите 91 | | | веќе видена

Бидејќи во петокот го загубила сместувањето во Лондон , решила да се врати дома , во Шпанија. Според британските медиуми , балерината на аеродромот дошла толку ...
сите 5 | | | веќе видена

,,За да се продаваат електричните автомобили во Германија уште подобро , потребни ни се доволно можности за нивно полнење .” рече вицеканцеларот Олаф Шолц во ...
сите 9 | | | веќе видена

Овие обвиненија беа изнесени од поранешен член на белгиската разузнавачка служба, објави во саботата белгиското државно обвинителство, одбивајќи да открие ...
сите 11 | | | веќе видена

Зеќири, Костадинов и Жерновски го искорстија присуството да зборуваат со граѓаните за повеќе актуелни теми, но и да ги слушнат нивните потреби, коментари и ...
сите 91 | | | веќе видена

Да потсетиме само на крвавиот тендер за набавка на реагенси вреден 35 милиони евра кој го доби фирма основана непосредно пред распишувањето, сомнителниот ...
сите 32 | | | веќе видена

next