Кармин

„Работниците заслужуваат, работниците можат! Време е за обединување!“ е паролата на обединетите работници чие писмо ви го пренесуваме во целост. „Дека ...
сите 5 | | | веќе видена

По два месеци, Собранието денеска конечно го изгласа петтиот пакет антикризни мерки од кои што зависи помошта на граѓаните и фирмите за време на пандемија. За ...
сите 634 | | | веќе видена

„Вирусот сега ќе се бори против нас кои што сме вакцинирани, ќе има уште поголем предизвик да се бори обидувајќи се да се менува за да успее да нè зарази. ...
сите 133 | | | веќе видена

Претседателот на партијата Левица, Димитар Апасиев, со законикот во рака се обидуваше да добие процедурален збор, стоејќи пред Џафери кој што не реагирал. ...
сите 634 | | | веќе видена

Откако пратеничката на СДСМ, Бисера Костадиновска Стојчевска, на социјалната мрежа Фејсбук објави дека е позитивна на коронавирусот и дека ќе присуствува на ...
сите 49 | | | веќе видена

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски денеска на прес-конференција во Собранието, рече дека 5.тиот сет мерки не се донесени само ...
сите 634 | | | веќе видена

СВР Охрид поднесе кривични пријави против три лица и правно лице за узурпирање на недвижности. Според информациите, првопријавениот незаконски проширил парцела ...
сите 62 | | | веќе видена

Најмалку 30 луѓе се повредени на забава кога се урнал подот на двокатна куќа во американската држава Џорџија. Полицијата соопшти дека повеќе од 500 луѓе биле ...
сите 42 | | | веќе видена

Како наш дополнителен придонес за оддавање почит на големото дело, родната куќа на академик Блаже Конески во Небрегово е прогласена за спомен дом, како значаен ...
сите 20 | | | веќе видена

Велика Британија се прости од принцот Филип. Војводата од Единбург кој што почина на 9-ти април беше погребан во дворецот Виндзор. На погребот присуствуваа ...
сите 177 | | | веќе видена

Пратеничката на СДСМ, Бисера Костадиновска Стојчевска, на својот Фејсбук профил објави дека денеска ќе пристигне во Собранието за да учествува на седницата и ...
сите 49 | | | веќе видена

Хотелите во Охрид и Струга ќе понудат поевтини резервации за туристи од Србија до 20% од мај до октомври, во зависност од должината на престојот, соопшти ...
сите 94 | | | веќе видена

Двајца руски државјани, обвинети за труење на Сергеј Скрипаљ во 2018 година во градот Солсбери во Велика Британија, се поврзани со експлозијата во магацинот за ...
сите 135 | | | веќе видена

next