Кармин

Охридското обвинителство информира дека по информациите кои излегоа во јавноста, отвориле предмет за смртта на стружанката кај која било потврдено дека била ...
сите 208 | | | веќе видена

Кејт Мидлтон со години била блиска со нејзиниот девер, Хари. Меѓутоа, кога принцот се венчал, повеќе не бил толку близок ниту со братот, а не пак со неговата ...
сите 29 | | | веќе видена

Најмалку 15.000 лица на север од Индија се ставени во карантин, бидејќи се сомневаат дека се заразени од коронавирусот преку нивниот гуру кој потоа починал, ...
сите 3 | | | веќе видена

Социјалната дистанцираност е една од најспоменуваните поими последниве денови, но, порано не беше така. Доказ за тоа се насловните страници на култните албуми, ...
сите 4 | | | веќе видена

Шпанската принцеза Мариа Тереса (87) од кралското семејство Бурбон-Парма починала откако се заразила со коронавирус, пренесува „Mirror“. Братот на принцезата, ...
сите 7 | | | веќе видена

Еве како четири лица може да се соберат во малиот електричен автомобил. Wuling E5C е долг 2,9 метри и широк само 1,4 метри, додека висок е 1,6 метри. Јасно е ...
сите 8 | | | веќе видена

Популарната италијанска писателка Франческа Меландри, која поради епидемијата на коронавирусот речиси три недели се наоѓа во карантин во Рим, напишала писмо ...
сите 11 | | | веќе видена

Економскиот совет, кој работи на иницијатива на претседателот на Владата, Оливер Спасовски, денеска го одржа вториот состанок на кој го разгледаа ...
сите 22 | | | веќе видена

Според информациите кои денес ги добивме од Министерството за здравство, во нашата држава во минатите 24 часа со новиот коронавирус се заразиле 22 лица, меѓу ...
сите 52 | | | веќе видена

Финската полиција и војска целосно го блокираа главниот град на оваа скандинавска држава, Хелсинки. Финските власти одлучија да се воведе блокада во земјата ...
сите 9 | | | веќе видена

Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро денес го доведе во прашање бројот на починати од Ковид-19 во сојузната држава Сао Пауло и го обвини тамошниот гувернер ...
сите 73 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон денес се заложи за буџетска солидарност во Европската унија во борбата против коронавирусот и порача дека „Европа не ...
сите 23 | | | веќе видена

Доктор Клаус Кенлајн, интернист од Универзитетот Кил од северот на Германија, објаснува зошто најмалку секој втор заболен во Италија од Ковид-19, починал ...
сите 13 | | | веќе видена

Објавата на Американката Стефани Рајмер Витакер станала вирална бидејќи открила дека не сите кои купуваат големи количини на храна овие денови се себични и ...
сите 8 | | | веќе видена

Сопствениците на домашни миленици да добијат специјални дозволи со кои ќе може да ги изнесуваат кучињата надвор и додека трае полицискиот час, посебно за ...
сите 61 | | | веќе видена

Грчкиот тенисер Стефанос Циципас, испрати загрижувачка порака по повеќенеделната самоизолација поради коронавирусот. Тој е еден од милионите луѓе ширум светот ...
сите 7 | | | веќе видена

Руската влада нареди цивилното воздухопловство да ги суспендира сите редовни и чартер летови од и кон Русија. На руските авиокомпании и натаму ќе им биде ...
сите 63 | | | веќе видена

next