Кармин

Стотина граѓани на Ел Пасо, во американски Тексас, се собрале на парада за да го прослават првиот роденден на Пол Гилберт Анконда, бебето чии родители биле ...
сите 8 | | | веќе видена

Кога целиот свет е фокусиран на една состојба, најдобриот лек секогаш е дефокусот од истата. Затоа е важно колку што може повеќе да вежбате ментална гимнастика ...
| | веќе видена

Во процес еуфемистички наречен „културна рехабилитација“, млади од Норвешка со мигрантско потекло се испраќаат во нивните родни земји за да не бидат ...
сите 3 | | | веќе видена

Комората на сметководители на Македонија при Сојузот на стопански комори, денес обезбеди дигитален пулт за бесконтактно мерење на температура и за дезинфекција ...
сите 44 | | | веќе видена

Бидејќи никогаш не ни сонувала дека ќе ги доживее овие години, Наоми Кембел не ја крие благодарноста за сè, особено за луѓето со кои е опкружена и кои се ...
сите 4 | | | веќе видена

Локалните кинески власти сакаат да ја прошират употребата на здравствени баркодови, кои одиграа клучна улога во борбата против коронавирусот во земјата, но тие ...
сите 29 | | | веќе видена

Денеска се потврдени 16 нови случаи на ковид 19, со што вкупната бројка на дијагностицирани изнесува 2.014 лица. Оздравени се 14 пациенти, а во изминатите 24 ...
сите 362 | | | веќе видена

Во напуштениот град и понатаму стои најсеверната Ленинова биста на светот која што повремено ја обиколуваат поларните мечки и туристите кои што со свои очи ...
сите 4 | | | веќе видена

Професор др Бранимир Несторовиќ, член на кризниот штаб за борба против Ковид-19, изнел шокантна информација дека го прележал коронавирусот. Гостувајќи во една ...
сите 84 | | | веќе видена

Британската влада продолжува да го брани „интегритетот“ на Доминик Камингс, најблискиот советник на премиерот, од критики дека ги прекршил карантинските мерки ...
сите 21 | | | веќе видена

Во Италија, во август, поради правилата за ограничениот број на луѓе на плажи, ресторани и други јавни места, цената на десетдневен одмор би можела да се ...
сите 67 | | | веќе видена

Бензините и дизелот од ноќеска на полноќ ќе поскапат за 2,5 и за 3 денари за литар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Од вечерва на полноќ ...
сите 79 | | | веќе видена

Во завршните зборови во случајот „Рекет“, обвинителката Вилма Русковска пред судот кажа дека одбраната на обвинетите Бојан Јовановски-Боки 13 и Катица Јанева, ...
сите 98 | | | веќе видена

Џорџина Родригез позирала со Кристијано Роналдо и четирите деца, а на сите вниманието им го привлекло нејзиното издание. Убавата Џорџина често позира во ...
сите 26 | | | веќе видена

Вработените во здравствените установи коишто беа вклучени и сè уште се вклучени во работа со пациентите заболени од коронавирусот – доктори, медицински сестри, ...
сите 62 | | | веќе видена

Претседателот на германскиот фудбалски сојуз, Фриц Келер уште еднаш зборуваше за својата замисла за ограничувањето на финансиските примања на фудбалерите. ...
сите 11 | | | веќе видена

Емотивен, ефикасен, електрифициран: новиот ŠKODA ENYAQ iV означува пионерски чекор напред во стратегијата на ŠKODA. Првиот модел базиран на MEB модуларната ...
сите 15 | | | веќе видена

Турските војници наводно го запоследнале минијатурниот остров на реката Еврос (Марица), која е всушност граница меѓу Грција и Турција. Атина во исто време ја ...
сите 32 | | | веќе видена

next