Кармин

Министерот за одбрана на Венецуела, Владимир Падрино потврди дека Венецуела ќе испрати војска на границата со Колумбија откако тројца војници беа убиени во ...
сите 14 | | | веќе видена

Северна Кореја го претставила тоа што се верува дека е прв официјален портрет од Ким Јонг Ун, кревајќи го севернокорејскиот лидер на ново ниво на персонален ...
сите 38 | | | веќе видена

Заштитниот знак на Ариана Гранде е висок коњски реп. Иако на прв поглед изгледа како многу едноставна фризура која Ариана добро ја носи, сепак реалноста е ...
сите 12 | | | веќе видена

Здружение на џамии во Холандија побара од Твитер да го затвори профилот на Геерт Вилдерс, заканувајќи се со правно дејство ако гигантот на социјалните мрежи не ...
сите 4 | | | веќе видена

Со прогресивниот данок не се задава никаков удар на индустријата поради тоа што другите даноци во Република Македонија остануваат во најголем дел исти, вели ...
сите 85 | | | веќе видена

6 годишното момче доби вистинска армија на фанови на Инстаграм, но и во реалниот живот благодарејќи на својата неверојатна кадрава коса. Фарук Џејмс има 6 ...
сите 8 | | | веќе видена

Денеска во Владата, каде што се одржа настанот на којшто се потпишаа договори за нови инвестиции во преносната мрежа со којашто управува АД МЕПСО во вкупен ...
сите 39 | | | веќе видена

Француската полиција утринава уапси шест лица поради планирање на напад на францускиот претседател Емануел Макрон, пренесува британската новинска агенција ...
сите 27 | | | веќе видена

Денеска, во Владата, во организација на АД МЕПСО се одржа настан посветен на потпишување договори со 5 реномирани компании за нови инвестиции во преносната ...
сите 39 | | | веќе видена

Во градот Веншан во јужната кинеска провинција Јунан, властите забраниле шетање на кучиња во текот на денот низ парковите, шопинг центрите, спортските објекти ...
сите 5 | | | веќе видена

Модната куќа Викорија Сикрет го претставила својот нов „Fantasy bra“ градник, со кој ќе ја отворат нивната овогодинешна модна ревија. Честа да го носи, оваа ...
сите 11 | | | веќе видена

Во германскиот град Минстер започна судењето на 94-годишниот поранешен припадник на специјалните „СС“ единици при нацистичката армија, поради соучешништво во ...
сите 5 | | | веќе видена

СДСМ со воведување на прогресивниот данок, односно покачувајќи го за дополнителни 8% за сите оние што заработуваат над 90 000 денари само ги повикува граѓаните ...
сите 68 | | | веќе видена

Пејачката Деми Ловато ова лето ја заврши рехабилитацијата откако се предозираше со хероин. Ова не е прв пат Деми да заврши на рехабилитација, со оглед на тоа ...
сите 9 | | | веќе видена

„Нема забава или прослава која не завршува со нешто слатко, торта, колачи или со некои од оние палачинки со неверојатен вкус подготвени од најиновативните ...
сите 4 | | | веќе видена

next