Кармин

Твитер отстрани фотографија која Доналд Трамп ја објави на социјалната мрежа откако од „Њујорк Тајмс“ се пожалиле дека претседателот ги нарушил авторските ...
сите 15 | | | веќе видена

Црногорските власти го усвоија законот за легализација на истополовите закони, Албанија отвора привремени прифатни кампови за мигрантите кои бараат азил, ...
сите 48 | | | веќе видена

Финските воздухопловни сили престанаа да го користат стариот амблем кој содржеше свастика, јави Би-би-си. Долго време амблемот на финските воздухопловни сили ...
сите 3 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев на прес-конференција пред Собранието порача дека македонската интеграција во Европската Унија се забрзува, а за тоа е доказ и ...
сите 159 | | | веќе видена

Иако многумина сметаа дека први на удар ќе бидат ќе бидат постарите вработени заради нивната возраст и заради нивните квалификации, Европската комисија е ...
сите 53 | | | веќе видена

Од Институтот за трансфузиона медицина информираат дека во изминатите два дена било спроведено колекционирање на хематопоетски матични клетки од доброволен ...
сите 13 | | | веќе видена

Научниците од универзитетот Флорида Атлантик ја проучувале ефикасноста на домашните маски во спречување на ширењето на коронавирусот. Тие откриле дека, ако ...
сите 35 | | | веќе видена

Во доба кога коронавирусот повторно се шири на територијата на целиот Балкан, сè повеќе луѓе се откажуваат од летувањата и го бараат спасот во планините и ...
| | веќе видена

САД и Колумбија во заедничка операција запленија 7,5 тони чист кокаин вреден 286 милиони долари, соопшти денес колумбиската влада. Дрогата била измешана меѓу ...
сите 8 | | | веќе видена

Групацијата Новоматик во Македонија (Адмирал, Астра и Казино Фламинго хотел Гевгелија) и Апекс Македонија во изминатиот период донираа медицинска опрема во ...
сите 7 | | | веќе видена

Новозеландскиот министер за здравство, Дејвид Кларк денес поднесе оставка поради низа на лични грешки за време на справувањето со пандемијата на коронавирусот. ...
сите 101 | | | веќе видена

Носителот на пратеничката листа на ВМРО-ДМНЕ во Изборната единица 3, Игор Јанушев, од Чашка наброи многу проекти од програмата како што се 20 % зголемување на ...
сите 171 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека не би му било тешко да носи заштитна маска, но нагласи дека наскоро коронавирусо „во некој момент ќе ...
сите 160 | | | веќе видена

next