Кармин

Најмалку 97 луѓе загинаа во стравичниот пад на авионот на пакистанската национална авио-компанија со 99 патници и членови на посадата, кој што вчера се срушил ...
сите 72 | | | веќе видена

Во близина на римски Пантеон се отворила дупка на тлото и тоа открило уште еден таен дел од италијанската престолнина. Дупката со длабочина од околу 2,5 метри ...
сите 20 | | | веќе видена

Собите всушност се многу флексибилен опис за основа со брачен кревет сред планинската убавина. „Null Stern hotel“ е дело на концептуалните уметници Франк и ...
сите 4 | | | веќе видена

На Клиниката за Државна Кардиохирургија во Скопје, по 6 часа операција, во 2 часот по полноќ беше трансплантирано новото срце во телото на 54 годишниот ...
сите 171 | | | веќе видена

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, во моментов е во посета на пациентот, на кој му беше трансплантирано срце. Синоќа, за првпат во нашата земја е ...
сите 171 | | | веќе видена

Манекенката Елена Перминова денес има живот како од бајките – сопруга е на милијардерот Александар Лебедев со кој има три деца, прекрасна вила, многубројни ...
сите 3 | | | веќе видена

Американскиот демократски кандидат во трката за Белата куќа, Џо Бајден, се обидува да ја санира штетата што ја предизвика со изјавата дека Афроамериканците не ...
сите 47 | | | веќе видена

Постојат тврдења дека коронавирусот стекнал мурации кои што водат до повеќе преносливи слоеви на болеста. Франсоа Балу , директор на Институтот за генетика при ...
сите 2 | | | веќе видена

Владата синоќа донесе одлука полицискиот час овој викенд и за време на празниците Бајрам и Свети Кирил и Методиј да трае од недела, 24 мај, во 11 часот до ...
сите 319 | | | веќе видена

next