Кармин

Американскиот претседател Доналд Трамп ќе биде сменет за шест седмици, предупреди Стив Бенон, поранешниот главен стратег на првиот човек на САД и шеф на ...
сите 52 | | | веќе видена

Екипата на Јени Малатијаспор дојде до трите бода на вечерашното гостување кај Коњаспор (2-0) во првата турска лига, меч кој дефинитивно го одбележа голманот на ...
сите 10 | | | веќе видена

По средбата со коалициските партнери, Мицкоски рече дека едногласно се договориле да го сменат името на коалицијата во „Обнова на Македонија“ зашто, како што ...
сите 341 | | | веќе видена

Повратникот во Премиер лигата, тимот на Шефилд Јунајтед дојде до третата победа во елитната конкуренција во оваа сезона, победа која ја оствари против Арсенал ...
сите 47 | | | веќе видена

Како и многу пати досега, арогантната хрватска јавност не пишувала многу за неодамнешниот настан кој го потресол регионот. Секако, станува збор за одлуката на ...
сите 651 | | | веќе видена

Очигледно дека Кајли Џенер и тоа знае како да го привлече вниманието на своите следбеници на Инстаграм, како кај мажите така и кај жените. Кајли Џенер ...
сите 7 | | | веќе видена

Не сите рецесии се криза, а следната не значи дека ќе биде толку лоша како таа во 2008-та година. Стравот од криза расте во САД. Сеќавањата на последната ...
сите 64 | | | веќе видена

Претседателот на Русија, Владимир Путин, во Сирија доби војна без војна, така што американските сили одлучиле да ја напуштат таа земја, пишува германскиот ...
сите 485 | | | веќе видена

На венчавката на Рафаел Надал и Мари, пред два дена на Мајорка во Шпанија бил и тој, популарниот часовничар на Надал - Ричард Мајл. Сопственикот на истоимената ...
сите 48 | | | веќе видена

Десетици интелектуалци, јавни личности и граѓани се собраа вечерва пред француската амбасада во Софија, за да го искажат своето несогласување со одлуката на ...
сите 47 | | | веќе видена

Неодамна во Врњачка Бања во Србија беше доделена наградата за “Дама на годината“ во регионот, за постигнување, работа и креативност. Македонската поп пејачка ...
сите 4 | | | веќе видена

Асанж (48) седум години ги помина во егзил во Амбасадата на Еквадор во Лондон пред да биде пријавен на полицијата. Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, кој ...
сите 30 | | | веќе видена

Барањето на британската влада пратениците да гласаат со „да“ или „не“ за договорот за брегзит, што го постигна премиерот Борис Џонсон со ЕУ, го отфрли ...
сите 442 | | | веќе видена

Бруклин Бекам, најстариот син на Викторија и Дејвид Бекам, има нова девојка која изгледа како двојничка на неговата мајка. Станува збор за актерката Фиби ...
сите 62 | | | веќе видена

Илон Маск има необични навики кога станува збор за користење на телефон. Шефот на SpaceX и Теслa не се вбројува во оние луѓе кои по една до две години ...
сите 7 | | | веќе видена

Поранешниот словенечки пратеник во Европскиот парламент и известувач за земјава во периодот од 2014 до 2019 година, Иво Вајгл, во интервју за „Европијан ...
сите 507 | | | веќе видена

Основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, денеска се појави пред судот во Лондон во рамките на постапката за негова екстрадиција во САД. Против Асанж се поведени ...
сите 30 | | | веќе видена

next