Кармин

Извршниот директор на компанијата Фејсбук, Марк Закерберг признал дека социјалната мрежа доцнела со реагирање на мешањето во американските претседателски ...
сите 25 | | | веќе видена

Новата болница во турската метропола Истанбул, во која е сместен одделот за интензивна нега со најголем капацитет во Европа, започна во четвртокот со приемот ...
сите 4 | | | веќе видена

Денешната изјава на Министерката за финансии Нина Ангеловска е уште еден доказ за негрижата на Владата предводена од Оливер Спасовски за вработените во ...
сите 239 | | | веќе видена

По десет години брак, една од најубавите жени во Холивуд, Меган Фокс, и актерот Брајн Остин Грин се разделуваат. Парот кој пред неколку години веќе го најави ...
сите 21 | | | веќе видена

Познатите од Холивуд и тоа како имаат големи тајни кои што на јавноста не ѝ се познати. Некои од холивудските ѕвезди живееле двоен живот, а на тоа никој не се ...
сите 5 | | | веќе видена

Каракас ќе испрати бродови и авиони да ги придружуваат петте ирански танкери, за кои се вели дека се натоварени со околу 1,5 милиони барели нафта, за да бидат ...
сите 37 | | | веќе видена

Тестирањето на вработените во градинките откри втор случај на заболен од коронавирус. Овојпат, како што извести Министерството за здравство, се работи за ...
сите 86 | | | веќе видена

Кралицата Елизабета Втора се наближува кон 100-та година од животот, а во него досега успеала дури 6 пати да влезе во Гинисовата книга на рекорди. Пред осум ...
сите 11 | | | веќе видена

“Air France”трајно ќе ги приземји деветте суперџамбо авиони “Airbus A380”, потврди групацијата “Air France-KLM”. Овие авиони првобитно беше планирано да бидат ...
сите 7 | | | веќе видена

Градот Скопје почнува акција за ослободување на јавниот простор во време на корона и се придружува на семејството европски и светски градови кои за време на ...
сите 92 | | | веќе видена

Поради коронавирусот веќе долго време нема ракомет и прашање е навистина кога ќе се создадат услови за да ја видиме топката, натпреварите на овие терени, но ...
сите 26 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, на владина седница при правењето на ребалансот на буџетот доставил предлог за кратење на средства во МВР, а ...
сите 239 | | | веќе видена

Ненад Димитријевиќ остави одличен впечаток во натпреварувачката 2019/2020 во најсилната шпанска конкуренција, па токму оттаму од АЦБ лигата направија видео ...
сите 11 | | | веќе видена

Градоначалникот на еден мал град во Перу се обидел да се преправа дека е мртов откако полицијата го фатила како ги крши мерките воведени поради коронавирусот. ...
сите 20 | | | веќе видена

Во април вкупните депозити се непроменети во споредба со март. Годишната стапка на раст изнесува 6,3 отсто при поголем раст на депозитите на домаќинствата, ...
сите 36 | | | веќе видена

Фотографиите од Џеки Кенеди како опуштено шета на плажа на островот Скорпиос во Грција без ниту едно парче облека на себе предизвикаа вистински папарацо ...
сите 21 | | | веќе видена

За старт на онлајн-обложувањето Sport Life обезбеди до 500 денари бонус на првата уплата за играње онлајн. Промотивната акција ќе трае до 15 јуни 2020 г. и ќе ...
сите 18 | | | веќе видена

next