Кармин

Ријана се појавила на еден настан каде дала интервју, поради кое многумина мислат дека е бремена. Пејачката е во врска со Хасан Џамил (29), а неодамна признала ...
сите 14 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев се сретна со европратеникот Сергеј Станишев, претседател на Партијата на европски социјалисти и поранешен бугарски премиер, а на средбата ...
сите 295 | | | веќе видена

Активисти за заштита на животните упаднаа на собир во скопската населба Аеродром каде што средба со граѓаните имаа градоначалниците на Скопје и Аеродром, Петре ...
сите 51 | | | веќе видена

Се чини дека во модерниот свет сонот на Дон Вито Корлеоне, неговата мафијашка организација да стане легален бизнис, полека, но сигурно станува реалност. ...
сите 9 | | | веќе видена

Владата го објави најновиот шестмесечен извештај за трошоците на функционерите на актуелниот состав на Владата. Целта на оваа алатка, како што вели владината ...
сите 27 | | | веќе видена

Ким Кардашијан пред неколку години успевала псоријазата, хронична болес на кожата, да ја држи под контрола, но во последно време не крие дека болеста ...
сите 9 | | | веќе видена

Вложувањето во развој на инфраструктурата во земјата е еден од приоритетите на оваа Влада, а во остварувањето на овој приоритет од огромна помош е поддршката ...
сите 69 | | | веќе видена

Иако знаеме дека сестрите Кардашијан-Џенер живеат совршен живот, сепак, кога станува збор за нивниот беспрекорен изглед, тие имаат речиси бесплатни фитнес ...
сите 21 | | | веќе видена

Последниот показател за успешноста на економските реформи е растот на извозот во првите седум месеци од годинава кој е за 14,5 отсто поголем во однос на истиот ...
сите 58 | | | веќе видена

Љубители на пица сте, но и ги сакате кулинарските способности на популарниот Џејми Оливер? Тогаш без сомнеж ќе го обожавате овој рецепт... Многумина кажуваат ...
сите 126 | | | веќе видена

Кога станува збор за најдобрите во кревет многумина воглавно помислуваат дека тоа има врска со големината на машкиот полов орган. Меѓутоа истражувањето ...
сите 41 | | | веќе видена

Навистина контроверзна изјава даде искусниот италијански телевизиски аналитичар, Лусијано Пасирани кој посочи како може да се запре Ромелу Лукаку. 80 годишниот ...
сите 19 | | | веќе видена

Преговарачкиот тим на ВМРО-ДПМНЕ денеска до Министерството за правда достави нов предлог за уредување на јавнообвинителската област како одговор на предлогот ...
сите 625 | | | веќе видена

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски соопшти дека денеска неговата партија доставила предлог за Законот за Јавно обвинителство во кој се бара стандарден ...
сите 625 | | | веќе видена

next