Кармин

Претседателот на Владата, Зоран Заев, заедно со комесарот за проширување и соседска политика на Европската Унија, Јоханес Хан, и претставникот на ОБСЕ за ...
сите 49 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, оствари работна средба со Мануел Сарацин, пратеник од редовите на Зелените и член на Комитетот за Европската ...
сите 80 | | | веќе видена

Пожар избувнал на брегот на Преспанското Езеро при што е зафатена трска во појас од два километра. Според полицијата, пожарот избувнал вчера околу 17:30 часот ...
сите 72 | | | веќе видена

Ситуацијата со помал пад на притисокот на Меѓународната вселенска станица е под контрола, рече портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков. „Ова прашање е за шефот на ...
сите 7 | | | веќе видена

Фан Бингбинг, најпознатата кинеска глумица и една од најплатените глумици на светот исчезна без ниту една трага. Информацијата за успешната Кинезинка која ...
сите 8 | | | веќе видена

Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се зголемува за 0,50 ден/лит во однос на цената утврдена со Одлуката од 03.09.2018 година и со тоа ...
сите 66 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје започна истрага постапка против едно лице, за неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или ...
сите 30 | | | веќе видена

Премногу мала е веројатноста било кој да го преживеал одронот на земјиште предизвикано од супертајфунот „Мангкут“ кој што практично ја затрупал капелата во ...
сите 115 | | | веќе видена

Влијателниот лондонски градоначалник Садик Кан ја поддржа идејата за организирање на нов Брегзит референдум во Велика Британија. Како што пренесуваат ...
сите 70 | | | веќе видена

Герет Бејл одработи ексклузивно интервју за реномираниот англиски таблоид „Дејли меил“, од кое сепак првично се издвојува една изјава која ја даде велшката ...
сите 51 | | | веќе видена

Екипата на Фенербахче ја прекина негативната серија и славеше на вечерашното гостување кај Коњаспор со 1-0 и тоа благодарение на погодокот на македонскиот ...
сите 39 | | | веќе видена

Јувентус го победи Сасуоло во натпревар на кој Кристијано Роналдо конечно ги постигна првите голови во дресот на „бјанконерите“. Но, црвениот картон на Даглас ...
сите 48 | | | веќе видена

Машината за постигнување голови, Кристијано Роналдо, конечно проработи во италијанското првенство. На натпреварот против Сасуоло тој постигна два гола и успеа ...
сите 68 | | | веќе видена

Македонскиот плејмејкер, Ненад Димитријевиќ и Хувентуд не успеаа да слават над Обрас Санитариас на турнирот во Овиедо. Шпанскиот прволигаш загуби од ...
сите 5 | | | веќе видена

next