Кармин

„Очекуваме да се изнајде некој во оваа држава кој ќе има државна свест и совест и кој ќе посакува Северна Македонија да не се претвори од успешна приказна, ...
сите 109 | | | веќе видена

Американскиот претседател е загрижен од ситуацијата во Хонг Конг и смета дека тоа би можело да му наштети на трговскиот договор помеѓу САД и Кина. ...
сите 132 | | | веќе видена

Најдобриот млад играч на континентот за 2018-та година, репрезентативецот на Мароко, Ашраф Хакими ги шокирал сите кога признал дека е во врска со 12 години ...
сите 31 | | | веќе видена

Снимката од воените вежби на ловците „МиГ-31БМ“ при авијацијата на руската Тихоокеанска флота ја изненеади руската, но и целата светска јавност. На снимката од ...
сите 20 | | | веќе видена

Ви се чини дека во последно време сè почесто ја губите битката со стресот? За среќа, можете да го ублажите на природен и вкусен начин. Во тоа, пред сè, можат ...
сите 17 | | | веќе видена

Ѕзездите од серијата „Округот Оринџ“ својата средба ја забележале со фотографија која ги воодушевила нивните фанови на социјалните мрежи. Серијата „Округот ...
сите 7 | | | веќе видена

Посетата на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху на Украина не почнала на најдобар начин, а главниот актер била неговата сопруга Сара, тврдат тамошните ...
сите 44 | | | веќе видена

47-годишниот актер Џеред Лето е во многу подобра форма од многу помлади мажи од него. Тоа неодамна го докажал, објавувајќи видео во кое, на општо изненадување ...
сите 3 | | | веќе видена

Министерството за финансии изготви прирачник за проектот „Купи куќа, купи стан“, кој е поставен на веб-страницата на Министерството. Од МФ велат дека за ...
сите 53 | | | веќе видена

next