[ВИДЕО/ФОТО] Дали е ова најконтроверзниот настап на Евровизија? Пејачката извела морничав ритуал на сцената, некои фанови на Евровизија бараат дисквалификација


Настапот на ирската претставничка предизвика лавина коментари на интернет – додека едни остро ја критикуваат, други ја бранат. На првата полуфинална вечер на ...
| | веќе видена | слични

 Детали четврток, 16 мај 2024 Српската претставничка за првпат даде изјава за медиумите откако се врати од Шведска, истакнувајќи дека никогаш повеќе не сака ...
| | веќе видена | слични

Хрватскиот свештеник Томислав Лукач привлече внимание со видеото во кое го изнел своето мислење за Немо, победникот на Евровизија, и претставничката на Ирска, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Хрватите ги забавувал Душко Ќурлиќ, додека во живо ја коментирал „Евровизија“ на „ХРТ“. „We will rape … Ovaj, rave“, му се „испуштил“ овој лапсус на Душко ...
| | веќе видена | слични

Холандскиот пејач Јост Клајн беше дисквалификуван од Евровизија 2024 година, а ирската претставничка ја пропушти генералната проба поради драматична ситуација, ...
| | веќе видена | слични

Познато е дека Марија Шерифовиќ беше единствената што и донесе победа на Србија во 2007 година на Евровизија со песната „Молива, единствен пат Србија да победи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бамби Таг, претставничката на Ирска на Евровизија во Малме, Шведска, привлече огромно внимание кај публиката, а реакциите за нејзиниот настап ги преплавија ...
| | веќе видена | слични

 Детали петок, 10 мај 2024 Секојпат кога ја пее нејзината најпозната песна, чувствува огромна болка, затоа што додека ја пишувала морала да се грижи за ...
| | веќе видена | слични

Во тек е втората полуфинална вечер на Евровизија каде настапува и Шпанија за која српската пејачка Неда Украден тврди дека ја пеат нејзината песна. Имено ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Хеликоптерот Ми-171 од Одделот за воздухопловни единици при МВР дејствувал врз пожарот во реонот на Јасен, соопштија од МВР. - Во 20 налети исфрлени се над 50 ...
сите 640 | | | веќе видена

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, претпладне со услови за повремен локален дожд и грмежи. Ќе дува умерен, долж ...
сите 252 | | | веќе видена

Деновиве актуелно е патувањето на власта во САД со бизнис класа, за што пристигнаа низа критики од страна на опозицијата. Во одбрана на Мицкоски и министрите ...
сите 131 | | | веќе видена

СДСМ продолжува да се соочува со длабока внатрепартиска криза по историскиот пораз на изборите и изборот на новите водачи Венко Филипче и Зоран Заев. ...
сите 27 | | | веќе видена

Светот релативно брзо дозна дека компанијата за сајбер безбедност Crowdstrike стои зад сериозниот глобален прекин на технологијата во петокот. Сепак, да се ...
сите 153 | | | веќе видена

СВР Битола до Основното јавно обвинителство Битола поднесе кривична пријава против В.Т.(25) и од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични ...
сите 115 | | | веќе видена

Седумдесет и три годишниот пчелар Г.П. од село Мокрино, Општина Ново Село, вчера предизвикал пожар откако му паднала направата за чадење на пчели во која имало ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

[ВИДЕО/ФОТО] Дали е ова најконтроверзниот настап на Евровизија? Пејачката извела морничав ритуал на сцената, некои фанови на Евровизија бараат дисквалификација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: