Кармин

Хрватската ракометна репрезентација сама си ја закомпликува работата на мундијалот и сега се стави во доста незавидна ситуација по неочекуваниот и шокантен ...
сите 72 | | | веќе видена

Екипата на Лос Анџелес Лејкерс влезе со далеку повисоки амбиции во оваа сезона, но славниот состав од Калифорнија никако не може да влезе во посакуваниот ...
сите 92 | | | веќе видена

Гломазните т.н. “татини патики” се голем тренд кој го гледавме на трендсетерките и урбаните девојки во текот на целата 2018 година. Тие се носеа во разни бои и ...
сите 8 | | | веќе видена

Макпрогрес донираше производи во меѓународната невладина организација за социјална заштита на децата - СОС Детско Село Македонија. Донирани беа пакети со храна ...
сите 4 | | | веќе видена

Ненад Димитријевиќ и Хувентуд забележаа убедлива победа над Сан Пабло Бургос од 87-65 во мечот од последната рунда од првиот дел од сезоната во шпанскиот ...
сите 4 | | | веќе видена

Роднините на Груевски нема да бидат повикани да дадат исказ пред Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција за неговот бегство, рече шефицата ...
сите 50 | | | веќе видена

В понеделник, на 28 јануари, во 9:30 минути, во Апелацискиот суд во Скопје треба да се одржи рочиштето за пресудата на судијката Добрила Кацарска за издвоената ...
сите 46 | | | веќе видена

Подготовките за Светскиот економски форум во Давос, кој ќе почне на 22 јануари и ќе трае до петок, 25 јануари, а на кој се проценува дека ќе учествуваат околу ...
сите 84 | | | веќе видена

11 години ВМРО-ДПМНЕ го игнорираше проблемот со аерозагадувањето и наместо на потребите на граѓаните, се посвети на криминал и корупција, велат од СДСМ преку ...
сите 76 | | | веќе видена

Доколку го следите шоуто на Сергеј Варошлија, сигурно знаете дека тој често знае да упати критики до бројните македонски познати личности. Овој пат на тапет се ...
сите 18 | | | веќе видена

На врвот на Каринтија, на Герлитзен, на 1900 метри надморска висина, а токму под ѕвездите. Постои и астрономска опсерваторија каде може да уживате во погледот ...
сите 35 | | | веќе видена

Утре нема да се одржи судско рочиште за тужбата за клевета и навреда од бегалецот Никола Груевски против премиерот Зоран Заев, потврдија од судот за „Макфакс“. ...
сите 50 | | | веќе видена

next