Кармин

Џиновските пожари беснеат во Калифорнија. Загинале најмалку 76 лица, а се трага по 1.200 исчезнати. На социјалните мрежи и во медиумите има се повеќе приказни ...
| | веќе видена

Тренерот на Челси, Маурисио Сари во интервју за „Газета дело Спорт“ зборуваше за неговиот престој во Наполи кој самиот тој го смета за многу успешен. Сари во ...
сите 9 | | | веќе видена

Ако мислевте дека знаете се за машките фантазии, се лажете. Имено, една студија открила дека во машките глави се јавуваат прилично неочекувани работи, но не ...
сите 4 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека Кремељ ќе има одговор доколку САД се повлечат од договорот за нуклеарните сили со среден дострел. „Јасно е дека ...
сите 38 | | | веќе видена

Писмото на Алберт Ајнштајн до сестрата Маја продадена е на аукција за 39.360 долари. Во писмото од 1922. година, деценија пред нацистите да ја преземат власта ...
сите 15 | | | веќе видена

Шефицата на дипломатијата на ЕУ, Федерика Могерини најави дека министрите за надворешни работи следниот состанок на Советот на ЕУ во декември ќе ја разгледаат ...
сите 19 | | | веќе видена

Романската владеачка Социјалдемократска партија смени шест министри. Лидерот на социјалдемократите, Ливиу Драгнеа сака да го зајакне управувањето со владата ...
сите 29 | | | веќе видена

Новите модели на руското вооружување направиле земјите од Западот да бидат крајно ранливи во случај на воен конфликт со Москва - предупредил британскиот ...
сите 8 | | | веќе видена

Заложба на Владата е да ја помогне работата на Општините, со цел проектирање и реализација на повеќе развојни и капитални проекти, со што граѓаните ќе добиваат ...
сите 20 | | | веќе видена

Фетичу ја пронашла сликата под дрво во источна Романија, по што ја предала на холандската амбасада. Романската писателка Мира Фетичу, која мислела дека ...
сите 9 | | | веќе видена

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп повторно се закани со укинување на акредитацијата за известување од Белата куќа на новинарот на ...
сите 106 | | | веќе видена

Американската манекенка Лили Олдриџ е еден од најбараните супермодели на денешницата. Оваа година таа не беше дел од ревијата на "Victoria's Secret" бидејќи ...
сите 4 | | | веќе видена

Манчестер Јунајтед и во тековната сезона бележи многу променливи резултати и е далеку од посакувата цел, квалитетна, атрактивна игра и напад на трофеите во ...
сите 69 | | | веќе видена

next