Кармин

Секој човек има свои критериуми кои ги бара во партнерот, но астрологијата вели дека жените родени во овие хороскопски знаци ги привлекуваат мажите без оглед ...
сите 95 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека согласно статистиката на Институтот за јавно здравје, до денес во рамки на скринингот на населението со ПСР тестови, ...
сите 611 | | | веќе видена

Бројот на новозаболени и починати од коронавирус во Италија на дневно ниво продолжува да опаѓа, додека бројот на луѓе кои закрепнале се зголемува. Потврдени се ...
сите 411 | | | веќе видена

Пејачката Лана Дел Реј во подолга објава која ја сподели со следбениците на Инстаграм се обрати кон музичката сцена и ги искритикува колешките, меѓу кои ги ...
сите 11 | | | веќе видена

Италијанскиот писател Роберто Савијано, познат по книгата "Гомора", вели дека Панучи собирал пари од ривалските мафијашки семејства за да тргува со кокаин. ...
сите 24 | | | веќе видена

САД ја блокираа нацрт-изјавата од Русија во која се осудува тероризмот и се изразува поддршка за суверенитетот на Венецуела во Советот за безбедност на ОН без ...
сите 9 | | | веќе видена

32-годишната мексиканска актерка Барбара де Рехил, која ја нарекуваат и сопственичка на најдобрите стомачни мускули во нејзината земја, открива како можете да ...
сите 5 | | | веќе видена

Прошетка низ Стариот театар и дел од значајните градби од Старата чаршија, треба да овозможи новата 3Д виртуелна презентација и интерактивна веб апликација за ...
сите 10 | | | веќе видена

Американскиот кантри музичар, Тревис Мекреди, свирел за публиката која била со маски на лицата на првиот концерт во САД од воведувањето на мерките поради ...
сите 12 | | | веќе видена

Со поддршка на Европската Унија во рамките на ИПА акциската програма „Поддршка на Секторот Правда“, изградена е најголемата судница во државата во склоп на ...
сите 31 | | | веќе видена

Австрија почнала да распоредува војска на својата граница за да и помогне на полицијата, а војниците веќе ги преземале своите задачи на границата со Словенија, ...
сите 19 | | | веќе видена

Шведското истражување покажало дека, до крајот на април само 7,3 отсто од жителите на Стокхолм развиле антитела на коронавирусот, што би можело да ги зголеми ...
сите 411 | | | веќе видена

next