Кармин

Штом ќе пристигне новороденче во заедницата, тоа станува центар на случувањата и сите членови на групата го опсипуваат со многу љубов и внимание. Многу ...
сите 9 | | | веќе видена

Во последните 24 часа во Србија 8.590 лица биле тестирани за коронавирус, а 357 од нив биле позитивни. Починаа 11 лица. Како што рече претседателот Александар ...
сите 314 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер и министер за внатрешни работи на Чешката Република, Јан Хамачек, одби да ги коментира извештаите дека Иван Сафронов, советник на шефот на ...
сите 15 | | | веќе видена

34-годишниот маж од Бразил би можел да биде првиот излекуван пациент од ХИВ во светот. Како што пренесуваат странските медиуми, лекарите му препишале комплекс ...
сите 13 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ ги осуди синоќешните протести организирани пред Националното собрание, оценувајќи ги како акт на политичко насилство. ...
сите 314 | | | веќе видена

Саудиска Арабија издаде упатства за околу 1.000 аџии на кои ќе им биде дозволено да одат на годишниот аџилак во Мека подоцна овој месец, искуство кое ќе ...
сите 72 | | | веќе видена

Сенаторите на УКИМ да ја преземат одговорноста и да ја повторат постапката за избор на ректор, бара Независниот академски синдикат. Од таму велат дека овој ...
сите 18 | | | веќе видена

Не е сеедно во кој момент ја солиме храната за време на нејзината подготовка, ниту пак тоа време е исто за сите намирници. Пред готвењето треба да го посолите ...
сите 3 | | | веќе видена

На плажата во австралиски Квинсленд се појавило чудно морско суштество, а некои од луѓето веднаш забележале дека станува збор за нешто вредно. Некоја жена на ...
сите 13 | | | веќе видена

Властите во Шпанија, за да го спречат ширењето на вирусот Ковид-19, наредиле затворање на десетина плажи поради огромните метежи кои се создале таму во текот ...
сите 40 | | | веќе видена

Република Северна Македонија има најповолна бизнис клима во регионот, а исто така во однос на другите земји има помалку фискални ризици. Ова се главните поенти ...
сите 20 | | | веќе видена

Познатиот италијански композитор Енио Мориконе напишал проштално писмо неколку дена пред да почине, а истото беше вчера објавено во италијанскиот печат. ...
сите 3 | | | веќе видена

На Клиниката за инфективни болести на Клиничкиот центар на Србија има 92 пациенти со умерена и тешка клиничка слика, додека во болницата во Земун има 380 ...
сите 29 | | | веќе видена

next