Кармин

Составот на Вардар минатиот викенд успеа да слави убедлива победа над Мотор Запорожје со што обезбеди пласман во осминафиналето на Лигата на шампионите, но ...
сите 149 | | | веќе видена

Германскиот напаѓач, Тимо Вернер беше стрелец на победничкиот гол за РБ Лајпциг на гостувањето кај Тотенхем во Лигата на шампионите, средба по кој проговори за ...
сите 52 | | | веќе видена

Децата во Данска се најсреќни на светот – ова веројатно сте го слушнале многу пати, а тоа го докажуваат и фактите. Данска во последните 7 години континуирано ...
сите 6 | | | веќе видена

Секретаријатот на Енергетската заедница (ЕЗ) на својата веб-страница го поздравува објавувањето на јавниот повик за изградба на две фотоволтаични електрани на ...
сите 47 | | | веќе видена

Адвокатот Бошко Жупановиќ поднесе пријава против хрватската пејачка Јосипа Лисац за нејзината изведба на хрватската химна на инаугурацијата на новоизбраниот, ...
сите 22 | | | веќе видена

„Мундо Депортиво“ направи првична најава за опширното интервју со Лионел Меси и проследи еден дел од разговорот во текот на вчерашниот ден, но ако во воведот ...
сите 76 | | | веќе видена

Холандската легенда, Јап Стам дел од својата кариера мина во премиерлигашот Манчестер Јунајтед и многу добро знае што значи да се носи дресот на овој клуб и ...
сите 79 | | | веќе видена

Хосеп Марија Бартомеу отворено ја поздрави истрагата на УЕФА по која Манчестер Сити беше казнет со двегодишна суспензија од настап во Лигата на шампионите, а ...
сите 183 | | | веќе видена

На вториот Национален форум за здравје под мотото „Здрави мајки, здрави новороденчиња: Северна Македонија одговара на предизвиците“, специјален гостин повторно ...
сите 33 | | | веќе видена

Зоран Заев ќе му биде гостин на Жаре во Еден на Еден, во емисијата што ќе се емитува во недела, од 18.30 на Канал 5. Многу приватни и професионални приказни ...
сите 18 | | | веќе видена

Поради коронавирусот, под знак прашалник е одржувањето на саемот на автомобили во Пекинг од 21-ви до 30-ти април. Најверојатно ќе биде откажана и Формула 1 ...
сите 55 | | | веќе видена

Шпанската полиција има нови докази околу нападот врз поранешниот српски фудбалер Дарко Ковачевиќ. Шпанскиот „Ел Конфиденсијал“ објави резултати од истрагата на ...
сите 5 | | | веќе видена

Германскиот весник „Билд“ на својата интернет страница пренесува дека извесен Тобиас Р. е напаѓачот кој утринава во градот Ханау уби најмалку осум лица. ...
сите 81 | | | веќе видена

Сенатот на американската сојузна држава Јута едногласно одлучи полигамијата да не биде кривично дело туку прекршок, објави Би-би-си. Според досегашниот закон, ...
сите 16 | | | веќе видена

Во февруари 1968 година, во потесниот избор на доделувањето на Оскарите се најде и “The Bare Necessities”, познатата нумера од цртаниот филм на Дизни – “The ...
сите 4 | | | веќе видена

next