Кармин

Полицијата вчера уапси кавадарчанец во Струмица под сомнение за обид за убиство како и за повеќе кражби во станови во повеќе градови во државата. Според ...
сите 55 | | | веќе видена

Во градот веднаш завладеал страв, а некои сведоци тврдат дека го виделе мажот маскиран во одело како чека пред студентски домови. Во градот Петрозаводска на ...
сите 2 | | | веќе видена

Дури и да сте живееле во пештера изминативе година, сигурно сте ги слушнале гласините за расправиите помеѓу некогаш големите пријатели и соработници на раперот ...
сите 16 | | | веќе видена

Осум земји, вклучувајќи ги и Соединетите Американски Држави, ќе учествуваат во големите воздушни воени вежби во Украина, додека истовремено од Киев најавуваат ...
сите 3 | | | веќе видена

Иако за нејзините естетски зафати се шпекулираше со години наназад, американската актерка Џејн Фонда дури сега решила јавно да проговори за сето тоа. ...
сите 8 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје ќе утврдува дали родителите го запоставиле детето кое што живее со бабата во станот во „Скопјанка“ кој што беше полн со ...
сите 187 | | | веќе видена

Кога станува збор за пирамидите, повеќето веројатно прво помислуваат на оние во Египет. Мал број од нив слушнале за пирамидите во Кина, па дури и Кинезите. ...
сите 2 | | | веќе видена

Властите на регионот Емсланд во северозападниот дел на Германија прогласија состојба на природна катастрофа. Ова беше направено поради пожар кој пред две ...
сите 75 | | | веќе видена

Експерти од областа на детската сиромаштија и претставници од владини и академски институции дискутираа за решенија кои ќе помогнат да се стави крај на ...
сите 105 | | | веќе видена

Британските медиуми денес известуваат дека сите предлози на премиерката Тереза Меј за договорот за разидување со ЕУ се отфрлени и дека таа е понижена на ...
сите 101 | | | веќе видена

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги ги потсетува радиодифузерите дека резултати од испитувања на јавното мислење во врска со референдумот може ...
сите 30 | | | веќе видена

Заменик-министерот за надворешни работи на Република Македонија, Андреј Жерновски, ја прими Луиза Винтон, специјален претставник на Канцеларијата на ...
сите 19 | | | веќе видена

Повеќе од 150.000 жители на Северна Кореја бил воодушевени на преполниот стадион "Рунградо 1. мај", поздравувајќи ги Ким Јонг Ун и Мун Џае Ин, лидерите на ...
сите 130 | | | веќе видена

next