Кармин

Лидерот на „Единствена Македонија“ и еден од говорниците на протестите пред Собранието, Јанко Бачев изјави дека и да се изгласаат уставните измени, уште нема ...
сите 121 | | | веќе видена

На албански јазик во сите документи ќе стои ‘македонис’, во превод ‘на Македонија’, изјави Аријанит Хоџа од „Беса“, говорејќи за договорот со премиерот Зоран ...
сите 169 | | | веќе видена

Дербито помеѓу Рома и Лацио отсекогаш го привлекувало вниманието на јавноста, па така и она кое беше одиграно на 11-ти јануари 2015 година. Натпреварот од ...
сите 27 | | | веќе видена

Саемот “CES 2019” кој овие денови се одржува во Лас Вегас, се најде во центарот на вниманието поради еден необичен потег. Имено, пред одржувањето на самиот ...
сите 11 | | | веќе видена

Пратеничката Емилија Александрова од независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата информираше дека во преговори со Владата и Беса на Билал Касами ...
сите 169 | | | веќе видена

Многу фактори влијаат на крајниот резултат на фарбањето на косата, но еден е клучен – косата мора да биде здрава за таа да изгледа добро. Доколку ја фарбате ...
сите 12 | | | веќе видена

Во областа околу местото Мигел Алеман долго доминирал нарко-картелот Зетас, кој војувал со ривалскиот картел Залив. Мексиканските власти соопштиле дека на ...
сите 6 | | | веќе видена

Стојанче Стоилов беше нерешлива енигма за одбраната на Јапонците на денешниот меч на кој Македонија оствари победа на отворањето на мундијалската група во ...
сите 72 | | | веќе видена

Македонската ракометна репрезентација на најдобар можен начин го отвори своето шесто учество на Светските првенства, откако ова попладне одигра крајно сериозен ...
сите 103 | | | веќе видена

Никола Јокиќ пред само два дена влезе во историјата откако стана само третиот кошаркар кој најбрзо стигнал до 20 трипл-дабл учиноци во НБА лигата, а навистина ...
сите 30 | | | веќе видена

Британската пејачка Шерил Кол минатата година се раздели од момчето Лиам Пејн, со кој речиси три години беше во врска и со кој го доби синот Беар. Иако зад ...
сите 3 | | | веќе видена

next