Кармин

Поранешната манекенка Тајра Бенкс после долги години одлучила јавноста да ја запознае со тоа како изгледа нејзината природна коса. Таа никогаш не криеше дека ...
сите 2 | | | веќе видена

Европските власти би требало да одлучат на кои мигранти ќе им дозволат барање на азил уште додека се наоѓаат на спасувачките бродови во Средоземното море, ...
сите 16 | | | веќе видена

Европските претседатели денеска во Рига предупредија дека популистите и националистите сакаат крај на обединета Европа, во јасна порака до гласачите пред ...
сите 6 | | | веќе видена

Сега се појавила и шокантна снимка од тоа како Цока го убива Зоран. Откако Стојанка Стојановиќ Цока признала дека го убила Зоран Трифуновиќ, бидејќи не можела ...
сите 7 | | | веќе видена

Согласно законските одредби, како и Правилникот за подготовка, организирање и спроведување на референдум на државно ниво, Собранието на Република Македонија е ...
сите 26 | | | веќе видена

Млад Африканец кој пред две години се преселил во Канада, неодамна стана мултимилионер, бидејќи два пати во пет месеци на лотарија освоил 3,5 милиони долари. ...
сите 11 | | | веќе видена

Трејси Бритен (50), мајка на три деца и баба на осум внуци, наскоро ќе стане најстарата мајка на четворка во Британија. Имено, таа чека три девојчиња и едно ...
сите 5 | | | веќе видена

Лионел Меси повторно реши да направи пауза од репрезентацијата откако доби нов тежок и незгоден удар на Светското пррвенство во Русија, а во ситуација кога ...
сите 9 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија денеска ги додели стипендиите „Борис Трајковски“ за академската 2018/2019, иницијатива преку која Грција инвестира во ...
сите 22 | | | веќе видена

Специјалното јавно обвинителство во шестиот шестмесечен извештај за сработеното објави дека донело решение за непреземање на кривично гонење на обвинетиот ...
сите 29 | | | веќе видена

Информацијата која излезе во јавноста дека Челси пропуштил златна шанса да го ангажира Мбапе во 2012 година, предизвика бура реакции на сметка на англиските ...
сите 37 | | | веќе видена

Од СЈО, во посебниот шестмечесен извештај посветен на несоодветното постапување на судиите, информираат дека Светлана Костова, која беше избрана за судијка во ...
сите 53 | | | веќе видена

Кристијано Роналдо се најде во прв план на последниот тренинг на Јувентус, а причина за тоа беа мимиките и гестикулациит кои ги правеше со јасна цел да го ...
сите 117 | | | веќе видена

next