Кармин

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо уште еднаш се врати во Мадрид, овојпат да ја отвори својата нова клиника за пресадување на коса со јасна порака – да ...
сите 37 | | | веќе видена

Членови на семејството на напаѓачот од Утрехт изјавиле дека Ѓокмен Танис го извршил нападот поради семејни проблеми, јави „Анадолија“. Тој, наводно, поради ...
сите 152 | | | веќе видена

Русокосата Кимберли Гарнер овие денови одмара во сончевото Мајами, а папараците не пропуштиле прилика да го овековечат овој момент и да ја “фатат” британската ...
сите 10 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Венецуела, Хорхе Ареаза, вели дека претседателот на таа земја, Николас Мадуро и неговиот кабинет, пред неколку години ...
сите 6 | | | веќе видена

Бабата на расистот Брентон Тарант, кој на Нов Зеланд извршил масакр над 50 муслимански верници, изјавила дека не може да верува дека такво монструозно ...
сите 192 | | | веќе видена

Распоредувањето на руските бомбардери со далечен дострел "Tu-22M3" во авио-базата на Крим претставува одговор на разместувањето на американскиот противракетен ...
сите 32 | | | веќе видена

Стапката на слободни работни места во четвртото тримесечје во 2018 година во Европската Унија пораснала на 2,3 отсто, покажуваат податоците на Евростат. И во ...
сите 8 | | | веќе видена

Првата средба на која треба да се разгледуваат забелешките и амандманите на опозициската ВМРО-ДПМНЕ за Законот за Јавното обвинителство, во кое е регулиран и ...
сите 223 | | | веќе видена

Претседателот на Турција, Реџеп Тајип Ердоган изјавил денес дека масовното пукање во две новозеландски џамии во кои загинале 50 луѓе било дел од поширок напад ...
сите 41 | | | веќе видена

Барселона го прегази Бетис со 4-1 на вчерашната средба во Андалузија на која блескаше Лионел Меси со хет-трик со што само потврди дека се наоѓа во страшна ...
сите 113 | | | веќе видена

next