Кармин

Претседателот Стево Пендаровски беше домаќин на лидерот на ДУИ, Али Ахмети. Како што информираат од кабинетот на претседателот, Пендаровски порачал дека ...
сите 239 | | | веќе видена

Заменик на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев, министрите за финансии и за образование и наука, Драган Тевдовски и Арбер ...
сите 192 | | | веќе видена

Имотот на Џулијан Асанж од времето додека живеел во амбасдата на Еквадор во Лондон, ќе биде предаден на американските обвинители, било објавено денес од ...
сите 62 | | | веќе видена

47 мигранти во неделата пристигнале на Лампедуза, остров јужно од Сицилија, а тоа го разлути италијанскиот министер за внатрешни работи Матео Салвини. ...
сите 12 | | | веќе видена

Колку многу фановите се предадени на последната сезона од серијата Игра на тронови зборува фактот дека ни најмал детаљ не може да им “избега“. После ...
сите 33 | | | веќе видена

Германксата манекенка Тони Гарн на Филмскиот фестивал во Кан покажала со какви атрибути располага. И германската манекенка Тони Гарн (26) не го пропушти ...
сите 64 | | | веќе видена

24-годишниот Ајзак Роблет вели дека само сакал да ја извести својата девојка дека доаѓа на три месеци, меѓутоа властите помислиле дека планира доживотно да ...
сите 3 | | | веќе видена

Кока-Кола во Норвешка ја претстави рамазанската кампања со необична промена, односно додаток на своето нашироко познато лого. Компанијата го додала симболот на ...
сите 10 | | | веќе видена

Над Австралија, поточно над градот Алис Спрингс, вчеравечер прелетал метеор и оставил многу Австралијанци во чудо. Полицијата од Алис Спрингс после полноќ ...
сите 3 | | | веќе видена

Оваа актерка по третпат ќе застане пред олтар додека пак за нејзиниот вереник ова ќе биде прв брак. Актерката Скарлет Јохансон (34) и актерот и сценарист Колин ...
сите 20 | | | веќе видена

Угинатиот кит со желудник полн со пластика е пронајден на плажа на италијанскиот остров Сицилија, објавија од „Гринпис“. Седумгодишниот кит бил исфрлен од ...
сите 22 | | | веќе видена

Акциите на германската банкарска институција "Deutsche Bank" денес паднале за 3 проценти, достигнувајќи најниска вредност во историјата, неколку дена пред ...
сите 6 | | | веќе видена

Јувентус вчера и официјално го подигна трофејот наменет за шампионот во Серија А, а на „Алијанц стадионот“ владееше одлична, славеничка атмосфера. Освен ...
сите 36 | | | веќе видена

Во противпожарната станица во Автокоманда беше одбележан 20 Мај – Денот на пожарникарството. Свеченоста почна со постројување на скопските пожарникари, а ...
сите 30 | | | веќе видена

Членовите на собраниската Комисија за одбрана и безбедност расправаат по вкупно 91 амандман по Предлог-законот за Агенцијата за национална безбедност. Од ...
сите 95 | | | веќе видена

Поранешната НБА ѕвезда, кошаркарот Ламар Одом, открил дека ја измамил допинг контролата и дека не го дал својот примерок за тестирање во пресрет на Олимписките ...
сите 6 | | | веќе видена

Павле Богоевски сѐ уште е пратеник и не сака да се повлече ниту од морални, ниту од здравствени причини, а ние пак не сакаме избраник на граѓаните да носи ...
сите 347 | | | веќе видена

next