Кармин

Раперката Ники Минаж се фалела по социјалните мрежи за својот сексуален живот со новото момче Кенет Пети. Имено, еден обожавател ѝ искоментирал на раперката ...
сите 3 | | | веќе видена

Французинот на терените во Доха каде што Баерн Минхен ги одработува подготовките за вториот дел од сезоната, заработил повреда и ќе мора да паузира одредено ...
сите 7 | | | веќе видена

Јирген Клоп се соочува со големи проблеми кога во прашање е дефанзивниот дел од тимот со оглед на големиот број на повредени фудбалери. Сега единствен здрав ...
сите 17 | | | веќе видена

Откако пред неколку денови сопругата и агент на Мауро Икарди, Ванда Нара истакна дека се далеку од договор со Интер околу продолжување на соработката, денес ...
сите 29 | | | веќе видена

Седницата за уставните измени, која беше закажана па одложена, денеска може и воопшто да не се одржи. Неофицијално, се остава простор за уште еден обид за ...
сите 102 | | | веќе видена

Палестинската организација Хамас приведе 45 Палестинци од Појасот Газа за кои се смета дека се агенти на Израел. Хамас наредиле апсење на 45 Палестинци кои се ...
сите 8 | | | веќе видена

Само една недела откако најави лансирање на колекцијата на коректори за лице во дури 50 нијанси во склоп на својот козметички бренд Fenty Beauty, Ријана ја ...
сите 12 | | | веќе видена

Единствена вистинска катастрофа во оваа држава е Зоран Заев и неговата политика, обвини денеска на прес-конференција портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум ...
сите 51 | | | веќе видена

Овогодинешното издание на Златните глобуси би поминало прилично досадно доколку на сите фотографии од црвениот тепих не се појави хостеса со шишиња вода за ...
сите 9 | | | веќе видена

Шестмина тинејџери на австриските Алпи вчера биле заробени од голема лавина – за нивна среќа, во брзата спасувачка акција, спасувачките екипи успеале за кратко ...
сите 11 | | | веќе видена

Коко Шанел била француска модна дизајнерка и деловна жена која оставила неизбришлив траг во модниот свет. Родена е како Габриел Бонур Шанел во Париз. Таа прво ...
сите 3 | | | веќе видена

Славниот српски кошаркар и функционер во Сакраменто Кингс, Владе Дивац, со Србите во Америка го прославил православниот Божиќ. По традиција, Србите кои се ...
сите 19 | | | веќе видена

Стоперот на Наполи наскоро ќе биде награден за неговата верност кон клубот и ќе стане најплатен фудбалер на Наполитанците. Иако актуелниот договор Сенегалецот ...
сите 18 | | | веќе видена

next