Кармин

Ако му се обратите на кралското семејство, големи се шансите дека ќе добиете нешто за возврат. Имено, членовите на кралското семејство имаат обичај да им ...
сите 35 | | | веќе видена

Жозе Мурињо комплетно се исклучи по крајот на мечот меѓу Јувентус и Манчестер Јунајтед и ги разбесни домашните фанови со провокативниот гест кој го повтори во ...
сите 128 | | | веќе видена

Градоначалничката на Варшава им забрани на националистичките демонстранти да маршираат за време на планираната прослава за денот на независноста оваа недела. ...
сите 17 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев и министерската за труд и социјална политика, Мила Царовска, ги посетија семејствата кои се сместени во привремени живеалишта во ...
сите 32 | | | веќе видена

Три историски документи да се вметнат во преамбулата на Уставот, предложи пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски. Тој побара да се додадат Правилата на ...
сите 204 | | | веќе видена

Првата светска војна заврши пред точно 100 години, а точните бројки околу загинатите војници и цивили, како и причинетата материјална штета се уште е тешко да ...
сите 98 | | | веќе видена

Денешното рочиште за крвавиот четврток продолжи со емитување на снимките од 27 април направени од медиумите пред влезот на Собранието, во главниот хол и во ...
сите 133 | | | веќе видена

Роузи тежи 177 килограми од кои 76 ги "накачила" трудејќи се да го задоволи помалку необичниот фетиш на својот вереник Џеф. Имено, Џеф сексуално се возбудува ...
сите 4 | | | веќе видена

Некои од мигрантите кои што биле вратени на Хаити се пожалиле дека во Чиле се соочиле со глад, расизам и било практично невозможно да најдат работа. Чиле во ...
сите 41 | | | веќе видена

Воведувањето на прогресивниот данок удира врз висококвалификуваните кадри, додека тајкуните се заштитени. Министерството за финасии сè уште мисли дека 25 ...
сите 26 | | | веќе видена

Вјачеслав Цеповјаз, еден од лидерите на руската банда која била одговорна за убиство на 18 луѓе, од кои 12 биле убиени во масакр кој се случил во 2010. година ...
сите 3 | | | веќе видена

next