Кармин

Од Демократската Фракција на ВМРО-ДПМНЕ истакнуваат дека на сите чесни и искрени вмровци им е смачено од, како што велат, пресметливи политичари со двојни и ...
сите 13 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски призна дека половина од граѓаните на кои им пристапиле, одбиле воопшто и да разговараат со неговите претставници.Мицкоски да се преиспита ...
сите 296 | | | веќе видена

Во кривичниот суд во Скопје со сослушување на сведоците продолжува судскиот процес за настаните во Собранието од 27 април. Денеска пред 33 обвинети, нивните ...
сите 94 | | | веќе видена

Сириската армија го сними моментот кога беше ликвидиран снајперист на терористичката организација Ал Нусра Фронт, сирискиот огранок на озлогласената Ал Каида. ...
сите 86 | | | веќе видена

Во последно време, ретко некој кралски настан да помине без прекршување правила. Воглавно се работи за, за нас смешни правила, но сепак правила се правила. ...
сите 21 | | | веќе видена

Сенегалскиот репрезентативец Садио Мане е еден од најдобрите фудбалери на Ливерпул и секако меѓу најдобрите во англиската Премиер лига. Сепак, неговиот пат до ...
сите 6 | | | веќе видена

Во мемоарите "In Pieces" кои наскоро ќе бидат објавени, актерката Сали Филд одлучила да ја отвори душата и да проговори за најтешките денови од нејзиното ...
сите 11 | | | веќе видена

48-годишната Босанката Аида Шехиќ, наставничка во средно училиште во Њујорк, била брутално претепана од ученици. Таа поради повеќегодишното насилство одлучила ...
сите 6 | | | веќе видена

next