Кармин

Голем питон изел цел валаби во австралиски двор откако поплавите исфрлиле влекачи од нивните живеалишта во домовите на луѓето. Флаинг Фиш Поинт од Квинсленд, ...
сите 14 | | | веќе видена

Расте бројот на деца, но и возрасни што се заразиле од малите сипаници. Според последните информации од здравствените власти, има пет нови случаи на заболени, ...
сите 188 | | | веќе видена

Ана Паула Да Силва, бразилска пратеничка добила на социјалните мрежи смртни закани и закани за силување откако со своето длабоко деколте го привлече вниманието ...
сите 6 | | | веќе видена

Речиси 60 земји ширум светот уште имаат некој облик на регрутација. Додека служењето на војска во нашата земја е доброволно, во некои земји тоа е задолжително ...
сите 2 | | | веќе видена

Уште двајца ранети соученици биле сместени во болница, а како што пренесуваат тамошните медиуми, засега не се познати мотивите за нападот со нож. Еден ...
сите 6 | | | веќе видена

Тренерот на Реал Мадрид, Сантијаго Солари во пресрет на натпреварите од Лигата на шампионите зборуваше за шансите што неговиот тим ги има за освојување на ...
сите 29 | | | веќе видена

Поранешниот легендарен голман на Манчестер Јунајтед, Питер Шмајхел во интервју за „БеИН Спортс“ истакна дека неговиот син би можел да си замине од Лестер. ...
сите 3 | | | веќе видена

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и колицијата ќе поднесат барање за надзорна расправа за начинот на носење на годишната програма на Министерството за култура за ...
сите 74 | | | веќе видена

Дипломатот Ѓорѓи Филипов соопшти дека денеска ќе се пријави на огласот на СДСМ за избор на кандидат за претседател на Македонија на конкурсот на СДСМ. ...
сите 36 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп се огласи на Твитер после веста дека демократската сенаторка Елизабет Ворен ќе се кандидира за претседателка, користејќи ...
сите 30 | | | веќе видена

Кајли Џенер и Тревис Скот на синоќешните Греми награди беа еден од највпечатливите и најдобро облечените парови. Иако доцнеле за официјалното фотографирање на ...
сите 8 | | | веќе видена

next