Кармин

Роковите бараат побрзо носење на законот за спречување на корупцијата за да се избере новата Антикорупциска комисија, изјави министерката за правда, Рената ...
сите 201 | | | веќе видена

СДСМ нема намера да донесе квалитетен закон за спречување корупција. Сакаат насилнички со ЕУ знаме да го протуркаат без дебата. По трет пат го доставуваат ...
сите 23 | | | веќе видена

Претседателот на грчкиот Парламент, Никос Вуцис, рече дека пратениците со јасно мнозинство треба да го изгласаат Преспанскиот договор, бидејќи, како што вели, ...
сите 386 | | | веќе видена

Изгледа дека и роботите денес имаат потешкотии за да ги задржат своите работни позиции, а пример за тоа е еден јапонски хотел Henn-na "Strange" Hottel, кој ...
сите 13 | | | веќе видена

Партијата Единствена Македонија преку соопштение обвини дека министерот за надворешни работи, Никола Димитров ги руши пријателските односи со Русија. ...
сите 60 | | | веќе видена

Ќе ги искористиме сите можности до изборите да се формира Антикоруоциска вели координаторот на пратеничката група на СДСМ, Јован Митревски. Тој рече дека ...
сите 201 | | | веќе видена

Медиумите пренесуваат дека Боулос наводно го запознал семејството на Тифани во текот на Денот на благодарноста. Тифани Трамп, помладата ќерка на американскиот ...
сите 7 | | | веќе видена

Малото девојче Ела Џеремиас не било многу воодушевено кога родителите за првпат во рацете ѝ го дадоа помладото братче настојувајќи да направат емотивен семеен ...
сите 4 | | | веќе видена

Францускиот претседател, Емануел Макрон, вчера изјавил дека Велика Британија ќе биде најголем губитник ако ја напушти Унијата без договор, додека германскиот ...
сите 404 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ во интервју за ТАС С, рекол дека Владимир Путин е лидер на голема земја, а тој на мала, но дека рускиот претседател ...
сите 28 | | | веќе видена

Популарната пејачка Ријана го тужела својот татко Роналд Фенти, бидејќи го искористил нејзиното име за да напредува со својот бизнис, пренесува BBC. Ријана ...
сите 13 | | | веќе видена

Законот за двојазичност кој беше неуставно и незаконски потпишан од страна на Талат Џафери и објавен во службен весник е на штета на Република Македонија и ...
сите 169 | | | веќе видена

next