Кармин

Набрзо откако локалните медиуми известиjа за масовното пукање во ноќниот клуб во местото Таузенд Оукс во Калифорнија, новинарот на "KABC-TV" разговарал со ...
сите 4 | | | веќе видена

Кристијано Роналдо постигна фантастичен гол против својот поранешен клуб Манчестер Јунајтед, а со оглед на тоа што истиот го постигна во Торино, воопшто не се ...
сите 42 | | | веќе видена

Сантијаго Солари го прифати предизвикот и одговорноста да седне на клупата на Реал Мадрид, односно на оваа функција да го наследи Хулен Лопетеги. Иако беше ...
сите 80 | | | веќе видена

Од денеска до 8 декември сите Единици на локалните самоуправи, јавните претпријатија или оформени јавно-приватни партнерства може да аплицираат за добивање ...
сите 17 | | | веќе видена

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски, предложи посебен амандман за заштита ако не помине договорот во Грција. Тој рече дека иако ...
сите 125 | | | веќе видена

Ирфан Дехари и Беким Кадриу, кои се членови на Комисијата за заштита од дискриминација, изразија несогласување од мнозинското мислење на Комисијата која вчера ...
сите 112 | | | веќе видена

Многу сопственици ја нарекуваат ваквата ситуација "чудо", но за овој човек тоа е нормална работа. Неговото послушно куче на првото споменување на капење веднаш ...
сите 7 | | | веќе видена

Со ребалансот на Буџетот, во делот на водостопанството се обезбедија дополнителни средства од над 23 милиони денари за проектот за наводнување на Јужната ...
сите 21 | | | веќе видена

Кампања под назив „Одбрана на семејството“ има за цел да го испита мислењето на граѓаните за тоа дали се согласуваат со обвинувањата на премиерот Виктор Орбан ...
сите 6 | | | веќе видена

Поранешниот висок партиски функционер и министер за здравство, Никола Тодоров, кого раководството на ВМРО-ДПМНЕ неодамна го исклучи од партијата, се сретна со ...
сите 308 | | | веќе видена

Поранешниот припадник на СС трупите плачел на првиот ден од судењето за соучество во масовно убиство во концентрационен логор каде бил чувар во текот на ...
сите 11 | | | веќе видена

Судењето за предметот „Топлик” продолжи со вкрстено испрашување на сведок во случајот, вработена во Министерството за транспорт и врски која членувала во ...
сите 18 | | | веќе видена

next