Кармин

Триесетгодишен жител на село Арачиново во попладневните часови на 10 јануари со повреди бил донесен во општата болница „Свети Наум Охридски“. Како што било ...
сите 37 | | | веќе видена

Одмаздници во Мексико строго казниле човек кој е осомничен за кражба на гориво од соседот. Шокантната снимка е направена со мобилен телефон во Екатепек, град ...
сите 11 | | | веќе видена

Грчкиот министер за одбрана, Панос Каменос, објави дека ја откажува средбата со премиерот на Грција, Алексис Ципрас, кој требаше да се одржи денеска, пишува ...
сите 487 | | | веќе видена

Дали некогаш сте се запрашале како денес изгледаат вашите симпатии од основно училиште, кои сте ги гледале на големи или мали екрани? Во нашата галерија ...
сите 3 | | | веќе видена

Милијардерот Џеф Безос, основачот на компанијата Амазон е главна тема во медиумите овие три дена, откако објави дека се разведува од својата сопруга Мекензи. ...
сите 59 | | | веќе видена

За време на протестот пред Собранието демонстрантите од „Македонија блокира“ истуркаа девојка која се обиде да зборува од бината. Девојката, која се претстави ...
сите 20 | | | веќе видена

Иднината на специјалното јавно обвинителство зависи од волјата на мнозинството, но и на осумте пратеници, кои треба со нивните гласови да овозможат да биде ...
сите 23 | | | веќе видена

Претставниците на ранчот на Мајкл Џексон "Neverland" го критикувале документарецот во кој се наведува дека покојната поп ѕвезда сексуално злоставувала деца, ...
сите 3 | | | веќе видена

Ако минатите месеци бевме сведоци на насилно туркање на уставните измени, денес насилството засилува и кулминира. Изминатите 24 часа власта врши жесток ...
сите 51 | | | веќе видена

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, соопшти дека општината ќе си врати назад над 94 милиони денари од фирмата „Пелагонија“ од Гостивар. Поради ...
сите 12 | | | веќе видена

За Лорен Санчез до пред неколку дена речиси никој не знаеше ништо, но во последните два дена откако изби скандалот и Безос потврди дека се разведува, целиот ...
сите 59 | | | веќе видена

next