Кармин

Британскиот телевизиски канал „Скај њуз” идентификуваше трет осомничен за минатогодишното труење на поранешниот руски шпион Сергеј Скрипал и неговата ќерка ...
сите 17 | | | веќе видена

Дејмијен Ескере, истражувач од Австралискиот национален униерзитет, инаку по потекло од Чиле, тврди дека дошол до историско откритие кое го руши "златното ...
сите 11 | | | веќе видена

Претставничкиот дом на САД во четвртокот со 300 гласа „за“ и 128 гласа „против“ го одобри федералниот Закон за финансирање на безбедноста на границите за да ...
сите 107 | | | веќе видена

Ректорот на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ Никола Јанкуловски изрази сочувство за трагичната смрт на четворица студенти од УКИМ кои загинаа во ...
сите 60 | | | веќе видена

Ситуацијата на релација Интер – Икарди и натаму е тензична, откако клубот одлучи да му ја одземе капитенската лента, а Аргентинецот одби да настапи на дуелот ...
сите 196 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп ќе потпише закон за безбедност на границите со цел да избегне уште една блокада на работата на владата, но исто така и ...
сите 107 | | | веќе видена

Еден падобранец загина, а друг е во критична состојба после страшна несреќа кога после скокот удриле во столб и паднале на земја. Несреќата се случила на ...
сите 4 | | | веќе видена

Поранешниот прв човек на Милан, Силвио Берлускони, од неодамна го презеде италијанскиот третолигаш Монца. Силвио Берлускони за италијанските медиуми проговори ...
сите 8 | | | веќе видена

Вработените во холивудското студио Нетфликс биле под блокада поради дојава дека во нивните простории има човек со пиштол. Режисерот и автор Дејвид Хајтер ...
| | веќе видена

Напорите на американските законодавци за воведување санкции за руските енергетски проекти и банките се граничат со рекетирање, изјави портпаролот на Кремљ, ...
сите 18 | | | веќе видена

Првиот човек на каталонскиот гигант Барселона, Жозеп Марија Бартомеу го искажа својот став и испрати конкретна порака околу двајца клучни играчи на клубот од ...
сите 63 | | | веќе видена

7 годишниот Рудолф Инграм Џуниор уште кога бил мал го имал надимакот Молња, а сега сите го нарекуваат Јусеин Болт. Тој веќе има свој профил на Инстаграм со ...
сите 9 | | | веќе видена

Далијана Мелеан можеби заслужила и полошо, но нејзиниот долгогодишен партнер кој не е именуван во медиумите, одлучил да ѝ се одмазди за неверството така што ...
| | веќе видена

next