Кармин

Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа издаде извршна наредба со која што се одобруваат санкции против странците кои што се мешале во американските ...
сите 49 | | | веќе видена

Силвана Ангелевска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и Ане Лашкоска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ беа во теренска посета на Општина Долнени, во рамки на акцијата „Лето за ...
сите 274 | | | веќе видена

Американски и кубански официјални претставници ќе се состанат денеска во Вашингтон за да утврдат од каква мистериозна болест заболуваат американските дипломати ...
сите 15 | | | веќе видена

Овде во Ново Село гледаме што значи кога СДСМ е на власт, многу криминал, корупција и незаконие. Шверцот е нормална работа за оваа криминогена власт, која ...
сите 22 | | | веќе видена

Опозициските партии во косовското собрание упатија до високата претставничка на Европската Унија, Федерика Могерини писмо во кое се противат на корекцијата на ...
сите 234 | | | веќе видена

Еден маж од Бејкерсфилд, Јужна Калифорнија убил пет лица пред да си пресуди себеси. Шерифот на округот Керн, Дони Јонгблад, изјавил дека мажот влегол во ...
сите 18 | | | веќе видена

Од Демократската Фракција на ВМРО-ДПМНЕ истакнуваат дека на сите чесни и искрени вмровци им е смачено од, како што велат, пресметливи политичари со двојни и ...
сите 13 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски призна дека половина од граѓаните на кои им пристапиле, одбиле воопшто и да разговараат со неговите претставници.Мицкоски да се преиспита ...
сите 245 | | | веќе видена

next