Кармин

Сите знаат дека породувањето е прилично болно искуство за жената, но понекогаш е лесно е да се заборави колку е тешко. Пејачката Стефани Кристиан одлучила да ...
сите 9 | | | веќе видена

Француската полиција и инспекторите уште не знаат како точно дошло до пожарот кој во понеделникот навечер ја уништил катедралата Нотр Дам во Париз. Но, по ...
сите 104 | | | веќе видена

Американскиот пејач Боб Дилан во едно од своите ретки обраќања на концерт посрамотил голем дел од публиката. Имено, тој покажал дека не поднесува на неговите ...
| | веќе видена

Џихадистите на ИСИС изгубиле територии во Ирак и Сирија, но и натаму претставуваат сериозна закана бидејќи нивните терористички ќелии се шират низ Европа и ...
сите 5 | | | веќе видена

Уште едно чудо го обележало настанот со Нотр Дам, катедралата која настрадала во катастрофалниот пожар. Пчелите, околу 180.000, кои живееле во кошници на ...
сите 104 | | | веќе видена

Јавното претпријатие Водовод и канализација – Скопје испрати фотографии од успешната интервенција за санирање на дефект. Оттаму велат дека се работи за многу ...
сите 43 | | | веќе видена

Можноста катедралата Нотр Дам да добие нов модерен изглед, предизвика бес ширум Франција и светот, пренесе „РТ“. „Да го сопреме ова лудло. Мораме да покажеме ...
сите 104 | | | веќе видена

Исландскиот актер Хафор „Тор“ Бјорнсон, познат по улогата во „The Mountain“ во сријата „Игра на тронови“, ја носи титулата на најсилниот човек во Европа, но ...
| | веќе видена

Турскиот кошаркар со македонски корени, родениот охриѓанец Чеди Осман (24) за турските медиуми изјави дека е подготвен да и се стави на располагање на турската ...
сите 8 | | | веќе видена

Поранешниот сопруг на Моника Белучи, актерот Винсент Касел, доби дете со 30 години помладата манекенка Тина Кунаки. Среќната вест ја објави на Инстаграм, со ...
сите 18 | | | веќе видена

Во една од најсиромашните држави во Јужна Америка живее племе чии припадници имаат најздраво срце помеѓу луѓето. Во што се крие нивната тајна? Припадниците на ...
сите 5 | | | веќе видена

По шокантната елиминација од Ајакс во четвртфиналето од Лигата на шампионите, веднаш во јавноста се појавија шпекулации дека Кристијано Роналдо не е задоволен ...
сите 37 | | | веќе видена

Капитенот на Манчестер Јунајтед, Антонио Валенсија со сигурност ќе си замине од клубот ова лето како слободен агент. Фудбалерот кој долги години служеше на ...
сите 19 | | | веќе видена

next