Кармин

Фармацевтот Митеш Пател од британскиот град Миделсброу е обвинет дека на 15-ти мај оваа година ја убил својата сопруга Џесика со помош на пластична кеса, со ...
сите 12 | | | веќе видена

Канцеларијата на Владата објави оглас за вработување на посебен советник за труд и социјална политика во Канцеларијата на премиерот, со нето плата од 50 илјади ...
сите 20 | | | веќе видена

Церемонијата на спуштање на знамето на границата на Индија и Пакистан е посебна по многу работи. Секој ден во исто време, две држави, кои се во долгогодишен ...
сите 2 | | | веќе видена

Медиумите во Италија пренесуваат дека уште еден член на шампионската генерација на Реал Мадрид сака да се пресели во редовите на Јувентус. „Тутоспорт“ објавува ...
сите 44 | | | веќе видена

Од таборот на Рома стравуваат дека го изгубија својот најдобар играч од одбраната на подолг период. Грчкиот репрезентативец Костас Манолас го повреди зглобот ...
сите 11 | | | веќе видена

Продавниците се веќе полни со божиќни украси, а боите кои без сомнеж преовладуваат се црвената и зелената боја. Но, дали некогаш сте се запрашале зошто токму ...
сите 5 | | | веќе видена

Пред вчерашниот натпревар помеѓу репрезентацијата на Англија и САД, Вејн Руни, за кого ова беше последен натпревар во репрезентативниот дрес од Хари Кејн доби ...
сите 24 | | | веќе видена

Унгарската влада вели дека експремиерот на Македонија, Никола Груевски, кој е осуден на две години затвор, побарал азил поради закани за неговиот живот и ...
сите 424 | | | веќе видена

Судењето за „Крвавиот четврток“ продолжува со репродуцирање на смс и фејсбук пораки од одземениот и вештачен телефон на Сашко Коцевски, вработен во Собранието, ...
сите 139 | | | веќе видена

И покрај благиот раст на цените во последните 3 дена, нафтата и натаму е на ниво кое ни гарантира ново намалување на цените, идниот понеделник, на 26 ноември ...
сите 34 | | | веќе видена

Ексклузивно интервју со Никола Груевски во Унгарија на „Фчерашни новости“! Екипата и оваа недела е на терен, а покрај оваа ексклузива, во останатите вести ви ...
сите 12 | | | веќе видена

Вчера вечерта се одржа 5-тото јубилејно доделување на Еуролинк стипендиите. Беа доделени 30 стипендии за најдобрите студенти од Правниот факултет „Јустинијан ...
сите 34 | | | веќе видена

next